Poniedziałek, 21 stycznia 2019

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Kurs rozpoznania wojskowego

19.03.2010 14:15 | 4 komentarze | mag
Osiemdziesięciu strzelców z całej Polski poznawało w Wodzisławiu zasady walki, struktury wojskowe i szlifowało swoje umiejętności strzeleckie.
Kurs rozpoznania wojskowego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Jednostka Strzelecka 2023 im. 14 Pułku Powstańców Śląskich zorganizowała kurs rozpoznania ogólnowojskowego. Wodzisławska jednostka w chwili obecnej liczy 44 osoby w wieku od 16 do 26 lat. Działają już od ponad siedmiu lat i z roku na rok w ich szeregi wstępuje coraz więcej chętnych. W kursie uczestniczyło osiemdziesięciu strzelców z całej Polski i co ciekawe, w męskim gronie pojawiło się kilka pań. Pojawili się, między innymi, reprezentanci jednostek z Wałbrzycha, Chojnic, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego oraz Łodzi, Rzeszowa i Poznania.  

Instruktorami na kursie byli oficerowie rezerwy, instruktorzy z wodzisławskiej Jednostki Strzeleckiej oraz członkowie Grupy Rozpoznawczej wchodzącej w skład Jednostki Poszukiwawczo – Ratowniczej Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego z bazy „Baryt” w Stanisławowie. Szkolenie o tematyce rozpoznawczej rozpoczęło się od treningu strzeleckiego w Rybniku, podczas którego kursanci sprawdzili swoje umiejętności. Najlepsi w tych konkurencjach okazali się: st. strz. ZS Klaudia Paris z Jednostki Strzeleckiej 2023 w Wodzisławiu Śląskim oraz strz. ZS Bartosz Mazurczak z Jednostki Strzeleckiej 2034 z Wałbrzycha.

Wykłady prowadzone przez oficerów rezerwy z kierunku rozpoznania odbyły się już w Wodzisławiu, w ILO. Prelegenci omówili zagadnienia dotyczące działań rozpoznawczych oraz struktury i zasad walki armii państw nie wchodzących w skład NATO. Najciekawsze były działania patrolowe, które odbyły się nocą, w lasach pomiędzy ulicą Marklowicką i Jastrzebską. Trwały one do wczesnych godzin porannych.

mag.