Wtorek, 28 września 2021

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Kultura

Fotoreporterzy zdradzili tajniki warsztatu

05.02.2010 16:15 | 5 komentarzy | e
4 lutego w Katowicach odbyło się spotkanie z uznanymi fotoreporterami Gazety Wyborczej. Uczestniczyli w nim redaktorzy naczelni i reporterzy naszego Wydawnictwa Nowiny.
Fotoreporterzy zdradzili tajniki warsztatu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nasFrekwencja na spotkaniu była tak duża, że przeniesiono je z Galerii Piętro Wyżej, gdzie pierwotnie miała się odbyć, do teatru Korez. Fotoreporterzy Gazety Wyborczej pokazali zdjęcia, które nie zmieściły się na wystawie "Ludzie, wydarzenia, przemiany. 20 lat fotografii Gazety Wyborczej".

O swojej pracy i doświadczeniu warsztatowym opowiedzieli: Damian Kramski, fotografujący wydarzenia w Afganistanie, Sławomir Kamiński, który uwiecznia na fotografiach to co dzieje się w polskim sejmie, Piotr Wójcik, szef działu foto GW, Bartłomiej Barczyk i Grzegorz Celejewski, zajmujący się fotografowaniem Śląska. Publiczność zadawała dociekliwe pytania.

Co sprawia, że czołowi fotoreporterzy robią tak doskonałe zdjęcia? Być może to, o czym wspomniał Sławomir Kamiński: - W pracy cenię sobie najbardziej refleks, umiejętność podzielnej uwagi i koncentrację. Te cechy - według mnie - warunkują fotograficzną wiarygodność.

(e)