środa, 11 grudnia 2019

imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

RSS

30 tys. nakrętek dla chorego Tymka

20.01.2010 16:55 | 0 komentarzy | izis
Od ponad roku w Zespole Szkół w Gogołowej trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek na rzecz chorego Tymka Bugli z Radlina. Akcję koordynuje Ochotniczy Hufiec Pracy w Rybniku, pod którego patronatem nakrętki zbiera bardzo dużo szkół, przedszkoli, instytucji, firm oraz osób prywatnych.
 30 tys. nakrętek dla chorego Tymka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas– Od dawna chciałam wziąć udział w takiej akcji dla zasady, żeby pomóc osobie potrzebującej. Szukałam odpowiedniej okazji. Kiedy dowiedzieliśmy się o akcji na rzecz chorego Tymka, od razu się przyłączyliśmy. Mieliśmy się już wtedy trochę nakrętek uzbieranych, bo akcję rozpoczęliśmy wcześniej  – mówi Marzena Wawrzyczek, bibliotekarka, która czuwa nad zbiórką plastikowych nakrętek w Zespole Szkół w Gogołowej.

Jak powiedziała nam dzisiaj Magdalena Szrek-Moroń, komendant Hufca Pracy w Rybniku, w przeciągu niespełna roku, od początku trwania tej akcji, udało się zebrać aż 18 ton nakrętek! (1 kg to około 500 sztuk). Ze sprzedaży udało się pozyskać około 6 tys. zł. Pieniądze przeznaczone są na leczenie chorego Tymka.

Zespół Szkół w Gogołowej zebrał do tej pory 30 tys. nakrętek. To bardzo dobry wynik, jak na niewielką szkołę. Rekordzistką jest Martyna Tatarczyk z Połomi, która oddała 3100 sztuk. Na zdjęciu stoi pierwsza z lewej, obok niej zebrane nakrętki pokazują Marzena Wawrzyczek – bibliotekarka oraz Agnieszka Mańka z Gogołowej (oddała 2800 nakrętek) i Natalia Cyran z Połomi (1350 nakrętek)

(izis)