Sobota, 21 października 2017

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Tysiąc dla animatora na Orliku

07.01.2010 11:55 | 8 komentarzy | raj
Z nowym rokiem ruszył nabór wniosków w ramach projektu „Animator – Moje boisko Orlik 2010”. Rząd dopłaci do pensji opiekujących się młodymi sportowcami.
Tysiąc dla animatora na Orliku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dofinansowanie wynagrodzeń dla trenerów pracujących na Orlikach otrzymają wszystkie samorządy, które złożą poprawne wnioski. Pierwszy nabór potrwa do 16 lutego, drugi do 16 maja, a trzeci do 16 sierpnia.
- Pula pieniędzy jest przewidziana w taki sposób, żeby wystarczyła na dofinansowanie wynagrodzeń animatorów na wszystkich Orlikach, które zostały dotychczas otwarte. Konieczne jest jednak złożenie prawidłowego wniosku – zastrzega Karolina Niewiadomska z Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego, który koordynuje nabór.
Dwóch podzieli się pieniędzmi
Projekt przewiduje pokrycie kosztów zatrudnienia animatora w wysokości do 1 tysiąca zł brutto miesięcznie przez okres maksymalnie 9 miesięcy w roku. W przypadku zatrudnienia dwóch osób na terenie jednego „Orlika”, kwota ta wyniesie do 500 zł brutto na osobę. Gmina lub powiat przystępujące do projektu muszą zapewnić drugą część wynagrodzenia, która będzie co najmniej równoważna kwocie dotacji z resortu sportu. Uczestniczący w projekcie animatorzy zostaną zobowiązani do przeprowadzenia co najmniej 80 godzin zajęć w miesiącu (40 godzin w przypadku dwóch animatorów na jednym „Orliku”) udokumentowanych zapisami w dzienniku zajęć.
Boisko musi być zatwierdzone
Zgodnie z regulaminem konkursu wnioskodawcą może być wyłącznie jednostka samorządu terytorialnego, która oddała do użytku w 2008, 2009 i 2010 roku obiekty „Moje Boisko ORLIK 2012”, po oficjalnym potwierdzeniu zakończenia inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Szczegółowe informacje dotyczące programu, w tym wskazówki dotyczące realizacji projektu oraz wzory wniosku są dostępne na stronach: www.msport.gov.pl oraz www.szs.pl

(raj), PAP