Niedziela, 20 stycznia 2019

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Peja zagra w Leszczynach?

17.09.2009 16:56 | 96 komentarzy |
Znany raper Peja, który nawoływał do linczu 15-latka, 23 października ma zagrać w Leszczynach. Miejski Ośrodek Kultury wycofuje się ze wsparcia organizatorów. Ci jednak zapewniają, że koncert się odbędzie. Organizatorzy twierdzą, że cała sytuacja to nagonka mediów.
Peja zagra w Leszczynach?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Poznański raper Ryszard Andrzejewski, bardziej znany jako Peja, stał się negatywnym bohaterem mediów w całej Polsce, po tym jak na witrynie youtube.com pojawił się filmik z koncertu z Zielonej Góry z 12 września. Na nagraniu widać jak grupa osób kopie i okłada pięściami 15-letniego uczestnika koncertu. Wszystko dzieje się tuż przy scenie, z której Peja woła do publiczności: „tak kończą frajerzy”, „wiecie co robić, wiecie co z nim zrobić”. Raper wcześniej krzyczy do chłopca: „Ty, kur.., pedale, jak ja rapowałem ty dziwko, to tyś nie wiedział kur... jak się masz wysr... kur...”.
16 września zielonogórska policja podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa w tej sprawie. Doniesienie o popełnieniu przestępstwa złożył ojciec ofiary. Do zawiadomienia została dołączona obdukcja lekarska. Policja informuje, że jeśli uda się potwierdzić, że Peja nawoływał do pobicia chłopaka, mogą mu grozić trzy lata więzienia.
Większość najbliższych koncertów rapera zostało odwołanych. Jednak organizatorzy z Czerwionki-Leszczyn nie zamierzają odwoływać imprezy. Wśród partnerów przedsięwzięcia znalazł się również Miejski Ośrodek Kultury. Dyrektorka ośrodka o incydencie rapera dowiedziała się od nas. – To bardzo ważna informacja, zaraz będę rozmawiać z organizatorami i właścicielem lokalu. Jeśli to prawda, to już teraz mogę powiedzieć, że będziemy się z pewnością wycofywać ze współpracy – powiedziała nam dziś Mariola Czajkowska, dyrektorka czerwioneckiego MOK-u.

Organizatorzy nie chcą się oficjalnie wypowiadać w tej sprawie, jednak twierdzą, że w tej chwili trwa nagonka na ich idola, i mają nadzieję, że pomimo trudności jakie się pojawiły, koncert dojdzie do skutku. Aktualnie trwają rozmowy organizatorów z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz właścicielem lokalu.

Zobacz nagranie z zajścia. Uwaga materiał bez cenzury!


(luk), pap