Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Piknik w Budziskach

08.08.2009 22:46 | 0 komentarzy |
W ramach akcji „Atrakcje na Wakacje” wspólnie bawiły się dzieci z Budzisk i Raciborza
Piknik w Budziskach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas


Inicjatorami akcji jest grupa organizacji pozarządowych współpracujących z Inkubatorem Trzeciego Sektora w Raciborzu, które od grudnia ubiegłego roku tworzą nieformalną „sieć” współpracy. - Głównym celem procesu „sieciowania” jest wzmocnienie współpracy, wzajemna wymiana informacji oraz doświadczeń między organizacjami z terenu powiatu raciborskiego. Wszystko po to, żeby podnieść skuteczność naszych działań i razem podejmować inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej– wyjaśnia Justyna Szyndler ze Stowarzyszenia ASK.

Jako pierwsze z procesu „sieciowania” skorzystały dzieci. 8 sierpnia na boisku sportowym w Budziskach odbył się piknik z udziałem najmłodszych mieszkańców wsi oraz ich kolegów z Raciborza. – Zawsze zależało mi, żeby zorganizować coś dla dzieci z Budzisk, bo niewiele się tu dzieje, szczególnie w wakacje. Na pikniku bawiło się 91 dzieci, co pokazuj, że inicjatywa odniosła sukces - mówi Tadeusz Koral, radny i członek Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Budziska.

Podczas sobotniego pikniku uczestnicy mogli spróbować swoich sił w parku linowym, przyjrzeć się popisom walk wojów średniowiecznych oraz pokazowi tańca break dance. Organizacją zabaw zajęły się stowarzyszenia skupione w sieci: Stowarzyszenie "Skala" na Rzecz Obserwatorium Geofizycznego w Raciborzu, Stowarzyszenie Drengowie Znad Górnej Odry, Raciborskie Stowarzyszenie Wspinaczkowe, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Budziska, Stowarzyszenie ASK, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci, Młodzieży i Rodziny "Pomocna Dłoń", Stowarzyszenie Polsko - Niemieckie radio internetowe Mittendrin, Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka "Tęcza" i Zgromadzenie Służebnic Ducha Świętego.

Za dwa tygodnie zostanie zrealizowana druga część projektu - dzieci z Budzisk przyjadą z rewizytą do Raciborza. Piknik odbędzie się 23 sierpnia na placu naprzeciwko kościoła Matki Bożej i będzie połączony ze zlotem motocykli. – Specjalnie podzieliśmy tak projekt, bo zależy nam też na integracji dzieci ze środowisk miejskich z dziećmi ze wsi – kończy Szyndler.
 
(El)