Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Kultura

Nowy Koniec Świata

02.03.2009 21:14 | 2 komentarze |
27 lutego rozpoczął działalność „Przystanek Kulturalny – Koniec Świata”. Będzie on kontynuował  tradycję pubu, który do grudnia 2008 r. działał w DK Strzecha. Uroczyste otwarcie trwało dwa dni.
Nowy Koniec Świata
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ciągu pobytu w Strzesze Koniec Świata zorganizował 65 dużych imprez i zawsze chętnie wspierał środowisko artystyczne Raciborza. W przemówieniu inauguracyjnym Dawid Wacławczyk, współwłaściciel pubu mówił: – Teraz mierzymy jeszcze ambitniej, chcemy by Przystanek był miejscem prestiżowym i otwartym na różne działania artystyczne.

Ceremonię otwarcia rozpoczął koncert grupy Tremolo. Później  wystąpiła Grażyna Tabor z zespołem. Była też okazja do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by pub mógł nadal istnieć. – Zapamiętam stary Koniec Świata jako miejsce gdzie spotkałem przyjaciół, dzięki którym patrzę z nadzieją w przyszłość. Dzięki zamieszaniu związanemu ze starym pubem środowisko artystyczne jest teraz większe i bardziej zintegrowane – mówił Wacławczyk.

Po podziękowaniach zagrał zespół Funk 4 Fun, który na dobre rozkręcił pierwszy dzień świętowania. Nazajutrz wystąpiły zespoły PerpetumHomo i Folkoperacja. Goście, którzy odwiedzili pub nie szczędzili słów uznania. – Byłem przekonany, że nowe miejsce będzie niezwykłe. Należy się też plus za przystosowanie pubu dla inwalidów. Dzięki temu nie będzie problemu by od czasu do czasu odbywały się tu konferencje i spotkania Uniwersytetu Trzeciego Wieku – mówił Piotr Klima, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

(El)