Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Kultura z informacją

22.12.2008 23:33 | 6 komentarzy |
Od 1 stycznia Miejskie Centrum Informacji na ulicy Długiej ma być także punktem informacji kulturalnej i galerią. Urzędników zmienią tu kulturalnicy z Raciborskiego Centrum Kultury.
Kultura z informacją
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radni wprowadzą na grudniowej sesji odpowiednie zmiany w statucie RCK by mogło ono przejąć punkt u wlotu ulicy Długiej. - Od pewnego czasu pracownicy MCI zajmowali się więcej promocją i współpracą zagraniczną miasta. Będą te czynności wykonywać w magistracie - tłumaczy prezydent Mirosław Lenk. RCK będzie mogło tu sprzedwać gadżety (np. maskotkę Raciborka) i publikacje miejskie. Zapowiadane jest utworzenie galerii z pracami lokalnych artystów.

Podczas omawiania tej propozycji na komisji budżetowej radnego Tomasza Kusego zainteresowało jak MCI będzie działało po zmianie. - Nie będzie gorzej niż teraz - odpowiedział prezydent. Uważa, że kulturalnikom będzie łatwiej niż urzędnikom prowadzić taki punkt informacyjny. O przejęcie centrum starała się też Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Miasto postawiło jednak na RCK.

W minionym tygodniu na komisji oświaty radny Piotr Klima zainteresował się "jakimi siłami RCK będzie obsługiwało punkt" (prezydent odpowiedział, że prawdopodobnie zajmą się tym 2 osoby) i zaproponował by na miejscu udzielano także informacji o tym co dzieje się w sąsiednich miastach - Opawie, Rybniku, Wodzisławiu czy Kędzierzynie Koźlu oraz całym powiecie raciborskim. - Rozmawiamy ze starostą, jest zainteresowany naszą propozycją. Widzimy tam powiat - przyznał M. Lenk. Radny Klima chciałby też by punkt informacji działał 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora. - Nie będzie tak. To duże koszty - odpowiedział prezydent. P. Klima zaproponował wtedy by pracownik był pod komórką i udzielał stosownych informacji przez telefon.

(m)