Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czego potrzebujemy do przeprowadzenia konferencji online?

Konferencje wirtualne na stałe wpisały się do kalendarza organizatorów wszelkich imprez. Przyzwyczailiśmy się już do zalet, jakie oferują spotkania w przestrzeni cyfrowej. Eventy online są wygodne, nie wymagają dużych nakładów finansowych i są łatwiejsze do ewaluacji. Wirtualne konferencje czy kongresy stały się wartościową alternatywą dla imprez stacjonarnych, która z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem uczestników. Na czym powinna opierać się realizacja konferencji online? Jak zorganizować wirtualne wydarzenie pełne atrakcyjności wizualnej i merytorycznej? Oto najcenniejsze wskazówki.

Czego potrzebujemy do przeprowadzenia konferencji online?

Ciekawe i merytoryczne treści

Konferencja online jest typem spotkania, które w ostatnim czasie szczególnie zyskało na popularności. Wiele zasad, według których organizuje się takie eventy, jest podobnych ze sposobem przygotowania projektów stacjonarnych. Podstawą jest w obydwu przypadkach sprecyzowanie celu wydarzenia oraz ustalenie tematyki poruszanych zagadnień. W program konferencji muszą być wkomponowane merytoryczne i ciekawe dla widzów treści. Uczestnicy imprezy poszukują wartościowego kontentu i zazwyczaj to właśnie od niego uzależniają decyzję o zapisaniu się na dane wydarzenie. Organizacja konferencji online czy webinaru wymaga inwencji twórczej i kreatywności. Określając tematykę i program pamiętajmy o tym, że takie okazje stwarzają doskonałą przestrzeń do poszukiwania nowych inspiracji. Jeśli przyjmiemy taką perspektywę, łatwiej będzie nam dobrać prelegentów oraz przewidzieć pytania, które mogą pojawić się po wystąpieniach ekspertów. O tym, co jeszcze może być pomocne w trakcie przygotowania internetowej konferencji piszą autorzy tekstu opublikowanego na stronie https://www.wydarzeniaonline.pl/organizacja-konferencja-online-przygotowanie-krok-po-kroku/.

Narzędzia do transmisji wirtualnej online

Wirtualna konferencja to coś innego niż zwykłe spotkanie w Internecie. Dzięki możliwościom, jakie oferuje nowoczesna technologia, eventy online mogą zawierać zarówno elementy wykładowe, jak i interaktywne. Aby móc przenieść wydarzenie do świata wirtualnego niezbędna jest odpowiednia platforma oferująca możliwości streamingowe. To innowacyjne rozwiązanie skierowane do organizatorów imprez o charakterze targowym i konferencyjnym, które pozwala zorganizować spotkanie dla kilkuset, a nawet kilku tysięcy uczestników z dowolnego miejsca na świecie. Platforma do obsługi konferencji online zapewnia dostęp do wielu przydatnych funkcji, dzięki którym możliwe jest stworzenie wielowymiarowego, interaktywnego systemu komunikacji. Twórcy takich narzędzi przede wszystkim stawiają na networking. Odbiorcy wirtualnej konferencji mogą brać udział w aktywizacjach, konkursach czy nawet porozmawiać z prelegentami w sesji Q&A. W ten sposób można prowadzić działania zwiększające zaangażowanie i zaufanie widzów, co z kolei jest fundamentem w budowie eksperckiego wizerunku firmy.

Infrastruktura techniczna i obsługa konferencji online

Rozwój technologiczny sprawił, że istnieje sporo możliwości, jeśli chodzi o zorganizowanie wirtualnego wydarzenia. Live streaming stwarza nową jakość w komunikacji międzyludzkiej, zaciera granice, a jednocześnie umożliwia natychmiastową interakcję z prelegentami. Jeśli planujemy zorganizowanie konferencji online, musimy zadbać o przygotowanie odpowiedniej oprawy audiowizualnej wraz z infrastrukturą techniczną. Najważniejsze kwestie to nagłośnienie sceny (zestawy nagłaśniające, mikrofony itp.), oświetlenie oraz elementy multimedialne. Zastosowany sprzęt musi być dostosowany do specyfiki i charakteru danego wydarzenia. Od kiedy konferencje specjalistyczne zaczęły przenosić się do świata wirtualnego, wzrosło zapotrzebowanie na ich kompleksową obsługę. Na potrzeby danego eventu możemy skorzystać z usług firmy oferującej wsparcie organizacyjne, np. https://bluexperience.pl/organizacja-wydarzen/. Współpraca z zawodowcami to spore udogodnienie, które znacząco ułatwia zarządzanie projektem.

Materiał zewnętrzny