Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Egzamin Polowego. Rycka wystawił mu niską ocenę. „Bezczelna promocja i propaganda”

Radny z Płoni, były szef komisji oświatowej wygłosił na listopadowej sesji miejskiej przemowę, by uzasadnić, dlaczego już nie usiądzie do rozmów z głową miasta. - Bo mam dość. Takie rozmowy to strata czasu - powiedział Paweł Rycka.

Egzamin Polowego. Rycka wystawił mu niską ocenę. „Bezczelna promocja i propaganda”
Paweł Rycka jest radnym z klubu Razem dla Raciborza (KWW Mirosława Lenka)

Oto fragmenty jego przemówienia. Na początku P. Rycka przytoczył kilka definicji dotyczących działania samorządu i państwa demokratycznego. Mówił m.in., że mandaty społeczne prezydenta i radnego są sobie równe. Później porównał, jak te zasady są stosowane w Raciborzu.

Prezydent Polowy dzięki koalicji przedwyborczej z kontrkandydatem posiadał na początku kadencji większość w radzie, mógł wspólnie z nią sprawować władzę w mieście.

Po dwóch latach z pełną świadomością podjął decyzję o rozwiązaniu koalicji. W tym momencie rozpoczął się egzamin prezydenta Polowego z przestrzegania reguł demokracji, z umiejętności sprawowania władzy.

Niestety ostatnie dwa lata to zarozumiałość, arogancja, demagogia oraz bezczelna promocja i propagandą jego własnych osiągnięć.

Pomija się przy tym radę miasta, większość w niej, która jest zła, najgorsza.

Tymczasem u prezydenta najważniejsze jest wypracowywanie kompromisów, szanowanie zdania innych.

Prezydent swoim lekceważącym, aroganckim i kłamliwym zachowaniem do radnych, którzy posiadają większość w radzie, pokazuje, że nie posiada przymiotów niezbędnych do sprawowania władzy wykonawczej w mieście.

Prezydent próbuje pokazać mieszkańcom nieprawdziwy obraz radnych jako tych, którzy utrudniają prezydentowi wykonywanie jego mandatu i realizację programu wyborczego.

To działanie szkodliwe.

Każdy radny ma prawo do realizacji swojego programu, a prezydent bez większości w radzie powinien dążyć do akceptowalnych dla większości rozwiązań.

Prezydent bezprawnie próbuje ingerować w funkcjonowanie rady miasta. Na przykład wzywa na konferencji prasowej, żeby przewodniczący rady zrezygnował.

Brakuje udziału prezydentów w posiedzeniach komisji rady miasta. Utrudniane jest przeprowadzenie kontroli pracy prezydenta przez komisję rewizyjną. Brak jest pełnych i konkretnych odpowiedzi na zapytania i interpelacje radnych.

Kłamliwie są przedstawiane wspólnie poczynione ustalenia prezydenta i radnych. Na przykład dotyczących lodowiska.

Postępuje publiczne kłamanie i obrażanie radnych, mających większość w radzie. Dzieje się to na licznych konferencjach prasowych. To jest przykrywanie braku własnych umiejętności do sprawowania władzy poprzez wskazywanie radnych jako utrudniających działania prezydenta.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Polowykot (78.31. * .162) 24.11.2022 12:27
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

~Olo3 (188.146. * .165)
"Kim jest ten biedny Rycka, że został zadaniowany do szczekania na Polowego jak mały piesek ?" a Polowy za to na wczorajszej konferencji prasowej zrobił z siebie "kocura" hahahahaha

~DyzmaNikodem (46.204. * .24) 24.11.2022 12:10

W końcu jakiś intelektualista ;-)

~kibicunii (46.204. * .3) 24.11.2022 11:54
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Globus99 nie zgodzę się, akurat dzięki niemu może powstać coś fajnego na Srebrnej. Będzie murawa z nawodnieniem, jest światło. Jeśli pokażą, że za płotem da się zbudować sztuczne, a tak Rycka gadał, to będzie najlepsze rozwiązanie. Tylko schować swoje osobiste urazy, ambicje i do roboty na rzecz budowy kompleksu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia. Wtedy żadne Janusze nam z bazą nie podskoczą

~ObrazalskiRadny (178.239. * .52) 24.11.2022 11:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Się obrażalski radny znalazł. Kolego Rycka ty tam jesteś żeby pracować dla miasta i jako wyborcę nie interesuje mnie czy tobie się podoba współpraca z prezydentem czy nie. Bierzesz za to pieniądze więc zasuwaj bo w tej kadencji jeszcze niczym się nie wykazałeś.

~Globus99 (92.177. * .212) 24.11.2022 11:29
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jako były piłkarz i kibic Unii nie zapomnę jak Rycka aktywnie blokował boisko ze sztuczną nawierzchnią na Srebrnej.

~Pato_opozycja (193.200. * .241) 24.11.2022 11:16
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Polowy robi i chce robić coś dla miasta. Opozycja nie i tu jest problem. Właśnie wpadły kolejne 4 mln zł na strzelnicę. Prezydent działa i załatwia kasę, a opozycja ciągle tylko ujada i bije pianę - ot taka drobna różnica. Mieszkańcy nie są ślepi, państwo hamulcowi z klubów Lenka i Szukalskiej

~Mieszkaniec121212 (91.199. * .17) 24.11.2022 11:06
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Ujęte w punkt Panie Rycka. Gratuluję

~Olo3 (188.146. * .165) 24.11.2022 11:05
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Kim jest ten biedny Rycka, że został zadaniowany do szczekania na Polowego jak mały piesek ?

~WiesławOl (45.134. * .249) 24.11.2022 11:04
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Radny Rycka przeszkadza i blokuje wszystkie dobre propozycje prezydenta. Ten gość ma mieszkańców w nosie.