Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Posiedzenie rady nadzorczej SM Orłowiec. Mieszkańcy pikietują w budynku [AKTUALIZACJA]

Na czwartek 22 września zwołano posiedzenie rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Orłowiec". Wśród spraw, nad jakimi ma pochylić się rada, są ostatnie zdarzenia z udziałem prezesa spółdzielni. Lokatorzy spółdzielni przyszli głośno wyrazić swój sprzeciw wobec prezesa. 

Posiedzenie rady nadzorczej SM Orłowiec. Mieszkańcy pikietują w budynku [AKTUALIZACJA]
Pikieta w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej "Orłowiec". Prezes zapowiedział oficjalne oświadczenie. fot. Z. Harazim

Posiedzenie rady nadzorczej SM Orłowiec. Mieszkańcy pikietują w budynku [AKTUALIZACJA]

Mieszkańcy już wcześniej dziwili się, dlaczego rada nadzorcza nie podejmuje działań w stosunku do prezesa spółdzielni po wyroku skazującym (choć nieprawomocnym) oraz po ostatniej kolizji, do jakiej miało dojść po użyciu środków psychoaktywnych. 

Przypomnijmy, kto zasiada w radzie nadzorczej spółdzielni:

Przewodniczący - Antoni Seidel

Z-ca Przewodniczącego - Czesław Kaczmarski

Sekretarz - Wanda Horczyk-Kuraś

Przewodnicząca komisji rewizyjnej - Aneta Szlezak

Przewodniczący komisji gospodarczej - Jerzy Kopertowski

Członek komisji gospodarczej - Tadeusz Brachman

Członek komisji gospodarczej - Janina Fiedor

Członek komisji gospodarczej - Leszek Zając

Członek komisji rewizyjnej - Henryk Szewc

Pikieta pod spółdzielnią

Lokatorzy spółdzielni postanowili zebrać się przed budynkiem spółdzielni, aby głośno wyrazić swój sprzeciw wobec prezesa i braku stanowczej reakcji rady nadzorczej na działalność Mariusza Ganity. Co istotne, wśród mieszkańców już podniosły się głosy, że jeśli rada nie odwoła prezesa, rozpocznie się akcja zbierania podpisów za organizacją walnego zgromadzenia, podczas którego mogłoby nastąpić odwołanie prezesa z pełnionej funkcji. Lokatorzy są zdeterminowani i oburzeni ostatnimi wydarzeniami. 

Tuż po godz. 10.00 do pikietujących przed spółdzielnią lokatorów wyszedł przewodniczący rady nadzorczej Antoni Seidel, zapowiadając, że za dwie godziny przedstawi mieszkańcom podjęte decyzje. 


AKTUALIZACJA 10:40

Pikietujący lokatorzy weszli do budynku spółdzielni, skandując głośno "won z prezesem!". Interweniowała ochrona, zagradzając drogę lokatorom i uspokajając tłum. 


AKTUALIZACJA 11:00

Do mieszkańców w ślad za przewodniczącym rady nadzorczej wyszedł prezes spółdzielni. Zapowiedział wydanie dziś oficjalnego oświadczenia w sprawie ostatnich zdarzeń. Zapytany przez reportera o ostatnie zdarzenia nie chciał udzielać komentarza. Zapewnił jednak, że czuje się niewinny, zarówno w zakresie czerwcowego wyroku (od którego się odwołał), jak i ostatnich zdarzeń, bo czeka na rozstrzygnięcie sprawy. 

Ustalono, że jutro, w piątek 23 września odbędzie się kolejne posiedzienie rady nadzorczej. Protokół z czwartkowego posiedzenia ma być ogólno dostępny. Podjęte decyzje mają zostać ogłoszone w piątek. 

Ostatecznie w spółdzielni interweniowała policja. Funkcjonariusze zamknęli drzwi do sali, gdzie odbywały się obrady rady nadzorczej. 


AKTUALIZACJA 13.30 

Rada nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu prezesa. Więcej przeczytacie TUTAJ>>>

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~oczekujący (46.134. * .78) 22.09.2022 17:16

_a teraz jak już się zaczęło trzeba spojrzeć na pewną grupkę pracowników z sutereny pod nazwą Administracja wraz z "redaktorem" biuletynu SM Orłowiec.
Są jeszcze Mecenasi x 2 obrońcy prezesa zapewne odchodzą z prezesem _staż pracy mecenasów to około 35 lat.

~oczekujący (46.134. * .78) 22.09.2022 13:16

Ostatnio _ Pan "prezes" 12.09. jechał do pracy no i nie dotarł bo się o płot otarł. Zapytać należałoby czy policja jak i rada nadzorcza zgłosili zdarzenie do PiP ??? Chyba że jechał sobie pingponga pograć i sześciopak na siłowni zrobić bo masę już ma no i był na dopingu. A wszystko to na Mickiewicza się mieści.
Oczekuję na protokół z RM

~prezeska (46.204. * .248) 22.09.2022 12:49

Po tym "incydencie" powinien już dawno stracić stołek,na co oni jeszcze czekają....

~oczekujący (46.134. * .78) 22.09.2022 12:43

Jeżeli chcesz możemy razem iść "prezesie" _ jak żeś "wynikliwy"

~oczekujący (46.134. * .78) 22.09.2022 12:37

Ja wiem z czym tu raczej też

wnikliwy 22.09.2022 12:34

Oczekujący z czym chcesz iść,chyba sam nie wiesz

wnikliwy 22.09.2022 12:32

Grupka krzykaczy na sygnał się drą

~oczekujący (46.134. * .78) 22.09.2022 12:31
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Jeżeli Rada nadzorcza nie odwoła "prezesa" zgłoszę się do prokuratury. Czekam na protokół końcowy z posiedzenia 22 i 23 09. ...uczciwa rada nadzorcza jak i prezesi s.m. należą się jak "psu micha" panie Kaczmarski.