Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Płyty tarasowe wielkoformatowe, czyli jak stworzyć nowoczesną przestrzeń dla rodziny

Każdy pragnie, aby jego dom i ogród wyglądał wyjątkowo pięknie. Jednym z warunków, aby tak było, jest wybór właściwych materiałów wykończeniowych. Muszą być nie tylko estetyczne, ale i wytrzymałe oraz funkcjonalne. Wśród różnych materiałów wykończeniowych szczególne miejsce zajmują płytki, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Jednym z rodzajów płytek wykorzystywanych przy wykończeniu domu i ogrodu są wielkoformatowe płyty tarasowe. Co warto o nich wiedzieć?

Płyty tarasowe wielkoformatowe, czyli jak stworzyć nowoczesną przestrzeń dla rodziny

W jaki sposób wykorzystać można wielkoformatowe płyty tarasowe?

Płytki tarasowe wokół domu najczęściej pełnią funkcję posadzki. Nie musi jednak tak być. Ich zastosowanie może być bowiem znacznie szersze. Warto choćby wiedzieć, że takie płytki mogą być również elementem elewacji. Na rynku dostępne są bowiem płytki tarasowe, które równie dobrze wykorzystać można do stworzenia dekoracyjnych wstawek na elewacji. Poza tym takie płytki wykorzystać można również do stworzenia ścieżek w ogrodzie. Co więcej, płyty tarasowe wielkoformatowe często wykorzystywane są także jako element wykończeniowy podjazdu garażowego. Wszystko to sprawia, że cieszą się one coraz większą popularnością. To idealne połączenie estetyki z funkcjonalnością. Są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Płyty tarasowe imitujące beton i kamień naturalny - czy to dobry wybór?

Do aranżacji nowoczesnej przestrzeni wokół domu wykorzystać można płyty tarasowe imitujące beton bądź kamień naturalny. Oba rozwiązania wiążą się z konkretnymi zaletami. Płyty imitujące beton tworzyć mogą antypoślizgową powierzchnię. Płyty antypoślizgowe to na pewno bardzo dobre rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi. Takie rozwiązanie znacząco bowiem zwiększa bezpieczeństwo. Takie płyty cechuje także duża wytrzymałość. Jeśli chodzi o płyty tarasowe imitujące kamień naturalny, to te występują w kilku różnych rozmiarach. Najczęściej wybierane są te o rozmiarze 60x60. Wynika to przede wszystkim z tego, że pozwalają one tworzyć nieograniczoną liczbę kompozycji. Oznacza to możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni, czy to tarasu, czy ścieżek. Nie bez znaczenia jest również to, że płyty tarasowe imitujące kamień naturalny prezentują się niezwykle elegancko.

Jakie są zalety wielkoformatowych płyt tarasowych?

Ogromną zaletą wielkoformatowych płyt tarasowych jest na pewno ich odporność na warunki atmosferyczne. Jest tak nawet w przypadku najtrudniejszych warunków pogodowych. Mowa tu o mrozie, intensywnych opadach deszczu czy śniegu. Co więcej, nawierzchnia wielkoformatowych płyt tarasowych nie jest podatna na działanie soli, pleśni czy pestycydów. Nie da się ukryć, że jest to ich naprawdę istotna zaleta. Wszystko to oznacza, że decydując się na takie rozwiązanie, można być pewnym, że dokonuje się inwestycji na długie lat. Nawierzchnia z wielkoformatowych płyt tarasowych jest wytrzymała i odporna pod każdym względem. Warto tu jeszcze dodać, że są one proste w montażu. Więcej informacji na ten temat sprawdź na blogu Klink.pl.

Czy wielkoformatowe płyty tarasowe to dobry wybór?

Jeśli komuś zależy na naprawdę rewelacyjnym wrażeniu, to na pewno powinien postawić na wielkoformatowe płyty tarasowe. To idealny materiał do wykończenia tarasu, stworzenia ścieżek w ogrodzie czy zbudowania podjazdu. Są estetyczne, funkcjonale i trwałe. Niegroźne są im zarówno uszkodzenia mechaniczne, jak i warunki pogodowe. Nie wspomniano jeszcze o tym, że są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Znakomicie sprawdzą się zatem do stworzenia nowoczesnej przestrzeni dla rodziny.

Materiał zewnętrzny

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Beataraaa (89.64. * .152) 22.09.2022 22:14
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~FrankDreblin (178.27. * .69) 13.09.2022 20:33
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu