Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Instrukcja, jak złożyć wniosek o dodatek 3000 zł na węgiel

Do 30 listopada br. można składać wnioski o dodatek węglowy w wysokości 3 000 zł. Ma on zasilić budżety gospodarstw domowych, których źródłem ogrzewania jest węgiel lub paliwa węglopochodne. Podajemy na przykładzie Rybnika, jak złożyć wniosek.

Instrukcja, jak złożyć wniosek o dodatek 3000 zł na węgiel
Wniosek można złożyć na kilka sposobów. Zdjęcie poglądowe.

Wzór wniosku

Wzór wniosku jest jednolity dla całej Polski. Opublikowany został jako część rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska – można go pobrać z Dziennika Ustaw z 16 sierpnia 2022 r. poz. 1712  (plik pdf do pobrania)

Jak i gdzie złożyć wniosek?

Wnioski o wypłatę dodatku węglowego można składać do 30 listopada 2022 r.:

  • elektronicznie – przez EPUAP (z kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelniony przez profil zaufany)
  • papierowo - od poniedziałku, 22 sierpnia:

    - w Dziale Świadczeń Rodzinnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku, przy ulicy Raciborskiej 20

    - lub przy ulicy Rudzkiej 13C (Kampus) w pok. C1 i C2.

Dla kogo dodatek węglowy?

Dodatek przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Nie ma kryteriów dochodowych, a dodatek przysługuje również gospodarstwom, które już zakupiły węgiel. Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Więcej na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska: Dodatek węglowy – pytania i odpowiedzi

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ciekawy (188.137. * .170) 18.08.2022 07:51
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

piecem jak piecem ale co to takiego piecokuchnia ?

~jestemrad (188.137. * .64) 17.08.2022 23:01
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Gość który pali w piecu węglowym nie da rady wypełnić tego wniosku... Zbyt niski poziom IQ.

~TylkoPIS (5.173. * .149) 17.08.2022 16:10
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Dziękujemy za dopłaty jedyna partia która dba o ludzi jedni płakali że nie ma dopłat a teraz płaczą że są w całej EU są dopłaty w nie których krajach jeszcze większe DZIEKUJEMY PIS

~PrzeczytaneDzisiaj (91.12. * .9) 17.08.2022 15:51
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

spodobał mi się komentarz na wp dlatego pozwolę sobie go przytoczyć
"Nie ma przyszłości kraj, gdzie prawniczego ignoranta robi się ministrem sprawiedliwości a ekonomicznego ignoranta szefem NBP. Gdzie premierem jest notoryczny kłamca a prezesem Trybunału Konstytucyjnego jedna z najgorzej ocenianych sędziów. Gdzie prezydentem zostaje osoba ośmieszająca ten urząd. Gdzie rządząca sekta niszczy przez zawłaszczenie wszystkie demokratyczne instytucje Państwa w tym o zgrozo Telewizję Publiczną, Prokuraturę, Sądy. Gdzie kupuje się rozdawnictwem pieniędzy wyborców, by nie stracić władzy. Gdzie popierający rządzącą sektę ludzie mają tak wyprane mózgi, że klaszczą nawet słysząc absurdy i kłamstwa wypowiadane przez tzw. prezesa i jego klakierów. To bardziej przypomina Folwark zwierzęcy Orwela, niż kraj w środku Europy"

~do_durnia_niżej (91.12. * .9) 17.08.2022 15:47
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

A od kiedy gamoniu pis ma swoje pieniądze?
Radzę ci zacząć szukać roboty bo pis jest na dnie i każda następna partia nie będzie rozdawała naszych pieniędzy nierobom

~Konczitatusk (91.146. * .208) 17.08.2022 13:51
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem