Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Już we wrześniu. 19. RYBNIK FOTO FESTIVAL [ZAPOWIEDŹ]

W dniach 9-11 września w Rybniku odbędzie się  19. odsłona Rybnik Foto Festival. Tym razem nieco w zmienionej formie.

Już we wrześniu. 19. RYBNIK FOTO FESTIVAL [ZAPOWIEDŹ]
Zdjęcie: R. Sitko.

Warto przypomnieć, że w tym roku festiwal organizowany jest ze środków budżetowych Miasta. Wcześniej festiwal odbywał się w salach Fundacji Elektrowni Rybnik. Teraz zaistnieje w kilku różnych przestrzeniach miejskich. Imprezy będą organizowane na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w byłej kaplicy kompleksu dawnego szpitala Juliusz.

– Pod zmienioną marką Rybnik Foto Festival, ale z tą samą energią osób organizujących przedsięwzięcie i z udziałem Miasta w roli partnera głównego – wydarzenie kolejny raz oferuje ciekawy program spotkania ze sztuką uwieczniania świata w obiektywie – zaprasza do udziału w planowanych wydarzeniach prezydent miasta Piotr Kuczera.

Co zaplanowano w tym roku?

Spotkania autorskie: Anna Liminowicz, Kasia Stręk, Wojciech Plewiński, Bartek Warzecha, Paweł Bownik

Warsztaty i konsultacje: Dariusz OgłozaEwa Meissner 

Wystawy:

Rafa/Fitoplankton/Ocean przyszłości Alicja Wróblewska

Gradienty: wydobycie Magda Gramsz | Ola Krośniak | Jola Olubińska-Charuba | Asia Smołka | Kasia Szwarc

Locals Katerina Kouzmitcheva

Ludzie Białorusi Pasha Kritchko

Granny/Babcia Olena Morozova

Transformacje Karolina Jonderko

Slideshow:

Roman Kalinowski Przystań | Katarzyna Heczko Bodora Pomiędzy| Michał Konrad Rzeka | Sylwia Penc I am your Mirror | Jan Makowski Oddalenia| Karolina Maliszewska Zdjęcie do dowodu | Dominik Księżyk 1597 km | Jadwiga Janowska False Flag | Leszek Górski Acid | Anna Tomaka Nie mów do mnie głucha | Marcin Pawlukiewicz Jak w rodzinie

Miejsca wydarzeń:

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna [ul. J. Szafranka 7]

Kaplica szpitalna pw. św. Juliusza [ul. 3 Maja 18]

Zabytkowa Kopalnia Ignacy [ul. I. Mościckiego 3]

Ludzie

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].