Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

 #RowerON 2022: Znamy zwycięzców Fit Challenge'u! Jolanata Dębińska-Banak i Krzysztof Rzymanek wygrali „bitwę” na kalorie!

W ubiegły weekend, 6-7 sierpnia, odbyło się drugie roweronowe wyzwanie - FIT Challenge w ramach tegorocznego RowerON-u. Tym razem zadanie polegało na spaleniu jak największej liczby na kalorii na rowerze w ciągu dwóch dni. Zobaczcie klasyfikację końcową.

 #RowerON 2022: Znamy zwycięzców Fit Challenge'u! Jolanata Dębińska-Banak i Krzysztof Rzymanek wygrali „bitwę” na kalorie!
Krzysztof Rzymanek i Jolanta Dębińska-Banak wygrali FIT Challenge 2022 w ramach RowerON 2022!

W wyzwaniu wzięło udział 13 uczestników: 8 mężczyzn i 5 kobiet. Łącznie uczestnicy spalili 41 331 kalorii. Mężczyźni spalili razem 32 214 kcal, a kobiety 9 117 kcal.

A oto zwycięzcy FIT CHALLENGE RowerON 2022:

1 miejsce mężczyźni
Krzysztof Rzymanek 11 136 kcal

1 miejsce kobiety
Jolanta Dębińska-Banak 2 518 kcal

Warto dodać, że rywalizacja była bardzo ciekawa. Wśród mężczyzn pan Krzysztof zdeklasował pozostałych uczestników, wygrywając z drugim na liście Mariuszem Kaliszem aż o 6 436 kcal. Trzecie miejsce z przewagą 204 kcal nad czwartym Grzegorzem Lewandowskim, zdobył Marek Thiel z wynikiem 3 797.

U kobiet bitwa na kaloria wyglądała jeszcze ciekawiej bo zwyciężczyni – Jolanta Dębińska-Banak spalając 2518 kcal, pokonała zaledwie o 9 kcal, sklasyfikowaną na drugim miejscu Anitę Sobek. Trzecie miejsce wśród pań zajęła Roksana Orzyszek z przewagą 100 kcal nad czwartą – Katarzyną Krupą.

Wszystkim uczestnikom Fit Challenge'u gratulujemy!

Ostateczna klasyfikacja uczestników FIT Challenge:

Mężczyźni:

 1. Krzysztof Rzymanek 11 136
 2. Mariusz Kalisz 4673
 3. Marek Thiel 3797
 4. Grzegorz Lewandowski 3593
 5. Manfred Piechula 3194
 6. Mirek Banak 2443
 7. Wojciech Tarabura 1922
 8. Bogdan Stabik 1456

Kobiety:

 1. Jolanta Dębińska-Banak 2518
 2. Anita Sobek 2509
 3. Roksana Orzyszek 1843
 4. Katarzyna Krupa 1740
 5. Katarzyna Szpilka 507

Zwycięzcy otrzymują od nas kubki Contigo Luxe i sponsorowane przez firmę CAMPBOX z Raciborza.

Drugą nagrodę (apteczki wodoodporne First Aid Kit)  przyznamy w kategorii męskiej i żeńskiej zgodnie z regulaminem dla osoby wybranej wśród wszystkich biorących udział w danym challenge-u poza zwycięzcami za najciekawszy, jednozadaniowy opis lub komentarz do przejechanej trasy. Wyniki wkrótce.

Przypominamy, że w trakcie trwania RowerON-u odbędzie się jeszcze jedno wyzwanie z super nagrodami:

 • Roadbike challenge: na najszybciej przejechany dystans 100 km „szosą” - niedziela 11 września 2022

Wsiadajcie na koło, będzie wesoło!
Wyzwanie RowerON 2022 trwa i 1200 rowerzystów eksploruje ścieżki naszego regionu, by zdobyć unikatowy medal i cenne nagrody!

Dołącz też do grupy @RowerON na Facebooku i bądź na bieżąco.

Zobacz również poniżej listę naszych sponsorów i partnerów tegorocznej edycji 2022. Lista wspierających nas firm i instytucji ciągle rośnie i jest aktualizowana. Dziękujemy! Jeśli masz firmę i chcesz zostać sponsorem tegorocznej największej imprezy rowerowej w regionie zajrzyj tutaj i napisz do nas. Mamy super pakiety sponsorskie dla firm i instytucji!

Więcej o RowerON 2022:


Chcemy się też pochwalić, że RowerON 2021, w którym w zeszłym roku jedziło ponad 1000 uczestników z regionu, dostał nominację w konkursie SGL LOCAL PRESS 2021 do nagrody za najlepszą „akcję społeczną” zorganizowaną przez wydawnictwa lokalne w całej Polsce!

Organizatorem I edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny, jako wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych czasopism Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie i regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych, od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”, konkurs "Czas na Śląskie", „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców”, "Dni Otwartych Drzwi" od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].