Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rowerowe zwiedzanie raciborskich kapliczek. Zapisz się już dziś

Rowerowe zwiedzanie raciborskich kapliczek i krzyży przydrożnych odbędzie się 18 września o godzinie 14.00. Obejmie ponad 39 obiektów na trasie liczącej ponad 33 km.

Rowerowe zwiedzanie raciborskich kapliczek. Zapisz się już dziś

Kapliczki, kamienne krzyże, śródpolne, przydrożne, świątki, Boże Męki… choć małe i czasem mijane bez refleksji są bardzo ważnym elementem naszego raciborskiego, śląskiego i polskiego krajobrazu. Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję poznać różnorodność tego typu obiektów. Zobaczą kapliczki i krzyże po niedawnej konserwacji jak i te, które jej niewątpliwie wymagają. Poznają także te mniej znane i nieco ukryte. Wszystko opatrzone będzie komentarzem miejskiej konserwator zabytków Marii Olejarnik, która poprowadzi objazd.

W czasie wycieczki planowane są dwie dłuższe przerwy z poczęstunkiem, a także mnóstwo przystanków w uroczych miejscach. Trasa do końca pozostanie tajemnicą.

Zapisy na wycieczkę przyjmowane są mailowo na adres: mkz@um.raciborz.pl do 5 września 2022 r. Liczba miejsc jest ograniczona do 20 osób - liczy się kolejność zgłoszeń.

/Materiały prasowe/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~BudowniczyBob (185.71. * .75) 09.08.2022 00:08

Wiem do jakich celów służą kościoły ale nie wiem na co komu co kawałek kapliczka?