Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wszystko, czego nie wiesz o Rudach. Halo! Rybnik zaprasza na spotkanie z Aleksandrą Klich i Robertem Siewiorkiem [ZAPOWIEDŹ]

Spotkanie z Aleksandrą Klich i Robertem Siewiorkiem, autorami książki "Rudy zaczarowane. Praktyczny przewodnik na weekend (i nie tylko)". Dla pasjonatów podróży i regionalnych atrakcji odbędzie się w halo! Rybnik w najbliższy piątek.

Wszystko, czego nie wiesz o Rudach. Halo! Rybnik zaprasza na  spotkanie z Aleksandrą Klich i Robertem Siewiorkiem [ZAPOWIEDŹ]
12 sierpnia o godz. 17.00 w halo! Rybnik autorzy najnowszego przewodnika po Rudach opowiedzą o swojej fascynacji tym malowniczym „pępkiem Europy”. Fot. Dominik Gajda

12 sierpnia o godz. 17.00 w halo! Rybnik autorzy najnowszego przewodnika po Rudach opowiedzą o swojej fascynacji tym malowniczym „pępkiem Europy”. „Rudy Zaczarowane" to fascynująca opowieść o magicznym miejscu zaledwie 14 km od Rybnika.

Co zobaczyć?

Dlaczego tak bardzo lubimy tam jeździć?

Cisza w Rudach brzmi piękniej niż wszystko, co w życiu słyszałeś. W kościelnych krużgankach, klasztornym wirydarzu, salach pałacowych, lasach otaczających miejscowość czujesz obecność niezwykłych ludzi, którzy tu mieszkali. Bo duchy mnichów i myśliwych, księży i żołnierzy dawnych armii, niezwykłych kobiet, zjawy zaklęte w drzewach, głazach i dzikich zwierzętach wciąż tu krążą. Każde z nich ma własną historię. I każde chce Ci ją opowiedzieć.

----

Aleksandra Klich - dziennikarka, autorka m.in. "Bez mitów. porrtety ze Śląska", "Cały ten Kutz", rozmów-rzek z biskupem Życińskim i Arturem Rojkiem. Red. naczelna Wysokich Obcasów.

Robert Siewiorek - dziennikarz, autor książek, popularyzator nauki. Zajmuje się przemianami cywilizacyjnymi w dobie sztucznej inteligencji.

Mieszkają w Rudach.

/Materiały prasowe/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].