Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

3 najlepsze miejsca na spacer z psem w Rybniku. Mrużka testuje

Każdy właściciel psów wie, że raz na jakiś czas trzeba urozmaicić spacery ze swoimi czworonożnymi dziećmi, dla ich i naszego komfortu. Dlatego postanowiłam poszukać kilku miejsc w Rybniku, które warto odwiedzić ze swoim pupilem.

3 najlepsze miejsca na spacer z psem w Rybniku. Mrużka testuje
To my.

Gdy wybierałam miejsca, kierowałam się trzema bardzo istotnymi cechami miejsc, których brak spowodowałby (DLA MNIE I MRUŻKI!!) spory dyskomfort na spacerze. Są to:

  • brak dzieci w okolicy. Żeby nie było – Mrużka nie ma w sobie ani odrobinki agresji i kocha wszystkich. Zwróćmy jednak uwagę na to, że bulteriery to silne psy. Nie chcę później na spacerze słyszeć pretensji od roszczeniowych rodziców, bo ich dziecko podbiegło mi do psa, ja nie zdążyłam zareagować, a Mrużka w absolutnej uciesze i ekscytacji je przewróciła lub podrapała,
  • czysto, brak śmieci. Mrużka to absolutny prosiak i bierze wszystko do gęby. Papierki po lodach, kartoniki po papierosach, korki po napojach. Przywykłam już do wkładania jej ręki praktycznie do samego gardła, by coś wyjąć, jednak przyjemny spacer mógłby się bez tego obyć, 
  • miejsce na postój. Kto zna bulteriery, ten wie, że to uparciuchy, które jak się zaprą, to nie pójdą i koniec. Oczywiście jest to coś, nad czym należy pracować, jednak nie zawsze udaje się od razu namówić psa do współpracy. Dlatego ważne dla mnie jest to, żeby mieć gwarancję, by w miejscu, w którym się znajduję, była jakaś ławka, by usiąść na chwilę. 

3 najlepsze miejsca na spacer z psem w Rybniku

Las przy Pniowcu

Warto podkreślić, że chodzi mi o las, nie sam Pniowiec, który moim zdaniem absolutnie nie nadaje się na spacery z psem. Natomiast las parę kroków dalej to moim zdaniem świetna opcja. Jest przyjemna ścieżka, jest gdzie odpocząć, nie ma za bardzo ludzi. Mrużce się podobało. 

Górka dla Burka na Nowinach

Początkowo to miejsce miało nie znaleźć się w rankingu, ponieważ jest dosyć oczywiste, jednak gdy tak przyszliśmy, to Mrużka była absolutnie zachwycona. Korzystała ze wszystkich "atrakcji", integrowała się z innymi psiakami i wszędzie było jej pełno. 

Bulwary nad Nacyną

To miejsce wybrałam głównie dlatego, że mam bardzo blisko. Polecam chodzić tam raczej wieczorem, gdy nie ma ludzi. Poza tym miejsce spełnia moje warunki, a Mrużce podobało się hopsasanie na trwace. 

Koniecznie napiszcie, w jakie miejsca chodzicie ze swoimi pupilami. Chętnie z Mrużką przetestujemy i damy znać jak się podobało!

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Osochozi (86.32. * .15) 05.08.2022 19:23

A gdzie te wstrętne bydle na kaganiec?