Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szosowy Mistrz Polski to policjant z Wodzisławia [ZDJĘCIA]

Policjant z Wodzisławia zadebiutował w jednym z najbardziej obleganych wyścigów w Polsce. ORLEN Tour de Pologne Amatorów 2022 to ponad 75 kilometrów trudnej i wymagającej technicznie trasy z licznymi podjazdami. Na wyścig zapisało się 1950 uczestników, a asp. szt. Tomasz Stępień nie miał sobie równych i został Szosowym Mistrzem Służb Mundurowych.

Szosowy Mistrz Polski to policjant z Wodzisławia [ZDJĘCIA]
Warunki pogodowe nie sprzyjały uczestnikom wyścigu, ale dla asp. sztab. Tomasz Stępień deszczowa aura nie stanowiła problemu w drodze po zwycięstwo./ fot. KPP Wodzisław Śląski

Tour de Pologne jest największą imprezą kolarską w Polsce, a Orlen Tour de Pologne Amatorów cieszy się największym prestiżem wśród ludzi, których pasją są rowery. W tym roku na ponad 75-kilometrowej trasie ścigało się prawie 2 tys. kolarzy szosowych. Policjanci nie tylko dbali o bezpieczeństwo uczestników, jak i kibicujących, ale walczyli także o tytuł Mistrza Polski Komendanta Głównego Policji.

Trasa wyścigu Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego przebiegała przez powiat przemyski i była bardzo wymagająca. Zaczynała się przy Hotelu w Arłamowie i przebiegała przez miejscowości Makowa, Gruszowa, Aksmanice, Huwniki, Nowosiółki Dydyńskie i Kalwarię Pacławską. Wiele podjazdów, szybkich zjazdów i zróżnicowanego terenu, w wyjątkowo deszczową niedzielę było sporym wyzwaniem. Reprezentanci Policji walczyli w tym wyścigu o tytuł Mistrza Polski Policji.

Asp. sztab. Tomasz Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim wśród policjantów nie miał sobie równych i w kategorii M2 zdobył tytuł Szosowego Mistrza Polski Służb Mundurowych w kolarstwie górskim szosowym. Co więcej, start w Tour de Pologne Amatorów był jego debiutem.

W imieniu Komendanta Głównego Policji gen.insp. Jarosława Szymczyka, dekoracji najlepszych policjantów dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor Dariusz Matusiak.

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim, nadkomisarz Adam Marekwica, również pogratulował policjantowi tytułu Szosowego Mistrza Polski Służb Mundurowych w kolarstwie górskim i życzył kolejnych sukcesów sportowych.

/źr. KPP Wodzisław Śląski/

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
wnikliwy 05.08.2022 05:11

Dla policji jest,ha ha ,w innych sprawach beznadziejni w tej komendzie

~SJZ (46.134. * .195) 04.08.2022 16:40

Oj tam nie ma. Po połączeniu tych dwóch odmian wychodzi, na to, że jest to jest kolarstwo gravelowe :)

~Bartekk1234 (188.137. * .127) 04.08.2022 15:40

Nie ma czegoś takiego jak kolarstwo górskie szosowe. Albo górskie, albo szosowe.