Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Drzwi w stylu angielskim. Jak je wybrać?

Londyn charakteryzuje się ciekawą zabudową. Rzucają się w oczy nadzwyczaj urokliwe budynki z czerwonej cegły oraz charakterystyczne drzwi frontowe. Na nich warto się skupić, ponieważ coraz częściej są one wstawiane na naszym gruncie. Czemu zawdzięczają taką popularność drzwi w stylu angielskim i jak podejść do wyboru takowych?

Drzwi w stylu angielskim. Jak je wybrać?

Spacerując ulicami Londynu

Elegancja i pewnego rodzaju sielskość. Jest to wspólny mianownik zabudowań dowolnego miasta w UK. Na pierwszy rzut oka rzucają się przyjemne dla oka budynki z czerwonej cegły, bogata roślinność oraz specyficzne drzwi frontowe. Na nich warto się skupić. Drzwi w stylu angielskim cechują się iście arystokratyczną elegancją i prostotą. Są to drewniane wejścia do domostw z prostymi w formie wypełnieniami. Te ostatnie przybierają formę prostych figur geometrycznych. Mowa o kwadratowych bądź prostokątnych wypełnieniach. Spacerując ulicami stolicy Anglii, nie sposób nie zauważyć bogatej i śmiałej kolorystyki. Przeważnie drzwi takie przemalowane są na jaskrawe kolory. Dominuje żółć i czerwień. W otoczeniu bogatej roślinności sprawia to przyjemne wrażenie. Nic też dziwnego, że styl angielski wchodzi coraz śmielej na polski rynek, a Polacy chętniej decydują się na tego typu rozwiązania.

Jak wybrać drzwi w stylu angielskim?

W kontekście doboru drzwi w stylu angielskim trzeba zwrócić uwagę na szereg kwestii. Drzwi frontowe warto dopasować do elewacji. Polacy chętnie decydują się na drewniane drzwi angielskie. Kwestia zdobień należy już do poczucia estetyki klienta. Nieco inaczej sytuacja rysuje się w przypadku drzwi wewnętrznych. W tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na aranżację wnętrz i ich kolorystykę. Poleca się drzwi utrzymane w kolorze białym, ponieważ pasują one do bieli tkanin, obić i mebli. Warto podkreślić, że tonacji bieli jest sporo. Taki kolor drzwi pozwoli nabrać nieco tej dystyngowanej, angielskiej elegancji. Drzwi wewnętrzne mogą być jednolite i gładkie, ze żłobieniami, przeszklone lub też dwuskrzydłowe. Wybór tych właściwych zależy od indywidualnego poczucia gustu i nie ma w tym przypadku większych przeciwwskazań. Biel jest bowiem uniwersalna.

Drzwi w stylu angielskim znajdziesz na stronie: https://citymeble.com/

Klimat starej Anglii

Jeśli fascynuje kogoś klimat rodem z wysp brytyjskich, warto postawić na konkretne elementy. Drzwi angielskie to bardzo dobry pomysł. Warto monitorować, czy nie ma w ofercie odważnych kolorów takowych drzwi. Pozwoli wnieść to nieco tej angielskiej elegancji. O tym, w jakim stylu ma być wykańczany budynek, warto pomyśleć zawczasu. Ceglana elewacja to idealny punkt wyjściowy dla stylu angielskiego. Posadzenie wysokich klombów i pnączy na elewacji domu przywiedzie na myśl stare, angielskie domki. Wszystkie te elementy budują naprawdę uroczy klimat. 

Wnętrza utrzymane w stylu staroangielskim są specyficzne. Cechują się obecnością drewnianych mebli, haftowanych serwetek i koronkowych obrusów. Przebywając w angielskich domostwach, zauważyć można też specyficzne, acz sielskie tapety położone na ścianach. Kolorowe tkaniny dopełniają tego jakże uroczego klimatu. Oczywiście nie brakuje tam tych specyficznych drzwi, przeważnie o drewnianej fakturze i często ze żłobieniami.

Materiał zewnętrzny