Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

132 km/h przez centrum miasta. Stracił prawo jazdy i zapłaci wysoki mandat

To rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, komentuje jastrzębska policja, która we wtorkowy wieczór zatrzymała młodego kierowcę po tym, jak przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 82 km/h.

132 km/h przez centrum miasta. Stracił prawo jazdy i zapłaci wysoki mandat
Pamiętajmy, że poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego na duże niebezpieczeństwo, apeluje jastrzębska policja. / fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

We wtorek ok. 19:40, 22-letni kierowca rozpędzony do 132 km/h jechał przez centrum Jastrzębia, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Na alei Jana Pawła II został zatrzymany do kontroli przez patrol drogówki. Jak się okazało, pojazd młodego kierowcy miał rówież nadmiernie zużyty bieżnik na przedniej osi.

- Policjanci w ramach służby zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść. Tak było i tym razem. Stróże prawa nieodpowiedzialnemu kierowcy za brawurową jazdę zatrzymali uprawnienia do kierowania na trzy miesiące. Oprócz tego mundurowi nałożyli na 22-latka mandat w wysokości 3 tysięcy złotych, a na jego konto trafiło dodatkowych 10 punktów karnych - podsumowuje jastrzębska policja.

Funkcjonariusze apelują również do kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~antypispo (188.0. * .145) 05.08.2022 18:30


,,norud'' twoim tokiem myślenia to i ty jesteś potencjalnym mordercą i należało by odseparować takiego osobnika od normalnych ludzi

norud 04.08.2022 11:55
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

nie kolejny frajer
tylko potencjalny morderca
a to duża różnica

Arteks 04.08.2022 11:00
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kolejny frajer od wysokich rachunków... Płacz i płać!