Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 4-10 sierpnia

Letnie koncerty w Raciborzu oraz Krzanowicach, BIO BAZAR na Końcu Świata Przystanek Kulturalny, spekatkl dla dzieci w Ogrodzie DK Strzecha. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie raciborskim.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 4-10 sierpnia
Letni koncert zespołu Piec Duo na Bulwarach Nadodrzańskich w tę sobote. (fot. PIEC DUO)

CZWARTEK - 4 sierpnia

16.30 Spacer botaniczny w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych przyrodą, również osób niesłyszących i słabosłyszących - w spacerze udział weźmie tłumacz języka migowego! W programie spaceru oprowadzanie po dawnym lesie Obora oraz zwiedzanie Zaczarowanego Ogrodu w towarzystwie pracowników Arboretum Bramy Morawskiej. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.


PIĄTEK - 5 sierpnia

18.00 KRÓL MACIUŚ I - spektakl dla dzieci w Ogrodzie Kultury DK Strzecha. Spektakl, zrealizowany przez O!TEATR - sztuka dla małych, opowiada historię chłopca, który musi zmierzyć się z nie lada zadaniem. W wieku 10 lat zostaje prawdziwym Królem, a od jego rządów zależą odtąd losy wszystkich obywateli. Tych dużych i tych małych. Wstęp bezpłatny.

18.00 Koncert letni wokalistów zespołu wokalnego „Wiraż” oraz występy tancerzy tańca towarzyskiego - Finał Warsztatów „Wakacyjne Pląsowanie” na Zamku Piastowskim. Przed publicznością zaprezentują się wychowankowie Elżbiety Biskup oraz Reginy Bernat. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

18.00 Otwarcie wystawy pn. „Środowisko twórcze Raciborza w drugiej połowie XX wieku” ze zbiorów Muzeum w Raciborzu.

20.00 Potańcówka w klimacie lat 80-tych i 90-tych na Plaży Miejskiej.


SOBOTA - 6 sierpnia

10.00 „Dzielnice Raciborza” - wycieczka rowerowa. Zbiórka uczestników: Skwer ks. Prałata Stefana Pieczki.

10.00 BIO BAZAR na Końcu Świata Przystanek Kulturalny Koniec Świata, ul. Karola Miarki.

10.00 Spotkanie Klub Ojca - Drukowanie w 3D w Bibliotece w Raciborzu. Tym razem dzieci i ich tatowie będą się uczyć projektowania i drukowania w trójwymiarze.

17.00-18.00 Letni koncert - Piec Duo na Bulwarach Nadodrzańskich.

19.00 Letni Teatr na Schodach przy Bibliotece w Raciborzu - "Łysa Śpiewaczka" Eugène Ionesco - Teatr Wodzisławskiej Ulicy. Scenariusz i reżyseria: Emilia Pilarska. Obsada: Alicja Fedorczak, Aneta Pawliczek, Emilia Pilarska, Roksana Warcholak, Przemysław Janetta, Marek Maźnio, Eugeniusz Ryszka. Wstęp wolny.

20.00 MuzykoVanie, polskie i zagraniczne covery w aranżacji na gitarę akustyczną na Plaży Miejskiej w Raciborzu.

22.00 - 2.00 Znana i ceniona Restauracja Przystań Coctail Bar&Grill na bulwarach nadodrzańskich w Raciborzu zaprasza na niespodziewany i wyjątkowy koncert duetu raciborskich muzyków. Joanna Skowyra (wokal) i Marek Kuder (pianino) wystąpią dla gości restauracji. W repertuarze zagraniczna i polska muzyka rozrywkowa. Wejściówki 10 zł/os. płatne od godz. 23.00.


NIEDZIELA - 7 sierpnia

17.30 Koncert Letni na Krzanowickim Rynku. W p rogramie: występ Orkiestry Dętej z Krzyżanowic oraz solistów Magdaleny Pohlmann i Kamili Klimka. Wstęp wolny.

18.00 W ramach letnich koncertów w Parku Roth, Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na wydarzenie: Joanna Skowyra & przyjaciele. Wokalistka Joanna Skowyra wraz z jej muzykami zabierze nas w energetyczne klimaty muzyczne od Erica Claptona przez Whitney Houston po Bruno Marsa w aranżacji Waldka Nowakowskiego, który podczas koncertu zagra na pianinie. Wstęp wolny.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 4 - 10 sierpnia

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 4 - 10 sierpnia

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 4 - 10 sierpnia

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 4 - 10 sierpnia

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].