Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Chłopiec pozostaje w śpiączce. "Wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek"

- Stan dziecka się nie zmienił, ciężki, stabilny, chłopiec pozostaje na oddziale Intensywnej Opieki Medycznej - przekazał rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, Wojciech Gumułka. Lekarze nie podjęli na razie decyzji o wybudzaniu chłopca ze śpiączki farmakologicznej.

Chłopiec pozostaje w śpiączce. "Wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek"
Chłopiec został przetransportowany do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka / fot. facebook.com/GornoslaskieCentrumZdrowiaDziecka

3,5-letni chłopczyk, który wypadł z okna mieszkania na trzecim piętrze, w piątek trafił do szpitala w Katowicach. W weekend jego stan się ustabilizował. Do poważnego zdarzenia, w wyniku którego dziecko odniosło obrażenia, doszło - jak wskazują na to dotychczasowe ustalenia, na skutek nieszczęśliwego wypadku. 

W niedzielę (31.07.) prokurator przesłuchał ojca i jego partnerkę podejrzanych o popełnienie czynu z art. 160, par. 1 KK, czyli narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. 

- Po przesłuchaniu zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. Ojciec i jego partnerka przyznali się, tłumaczyli, że na chwilę wyszli z mieszkania, mężczyzna do sąsiada coś załatwić, zaś kobieta do znajdującej się na korytarzu ubikacji. To nie są ludzie o złej opinii - podkreśla Jacek Rzeszowski, prokurator rejonowy z Jastrzębia-Zdroju, dodając, że w tej chwili wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (29.07.) przed godziną 18.00. Chłopiec został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie.

W chwili zdarzenia, ojciec dziecka był w stanie nietrzeźwości, miał około 1 promila alkoholu, a kobieta w stanie wskazującym na spożycie alkoholu (0,25-0,5).

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Do_nizej (188.137. * .69) 01.08.2022 18:47
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Celowe działanie byłoby w tym przypadku gdyby ktoś to dziecko wyrzucił przez okno.

~znawca2 (87.207. * .16) 01.08.2022 17:11
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

RóżaDe w tym wypadku nie widzę. Wypadek, to jest jak się idzie na spacer i dziecku gałąź z drzewa na głowę spadnie, bo wiało. A nie jak się nie dopilnuje dziecka, bo się chleje z sąsiadami, to celowe działanie.

~RóżaDe (46.134. * .216) 01.08.2022 12:30
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

(nie)Znawca naprawdę nie widzisz różnicy między wypadkiem a celowym działaniem?

~znawca2 (87.207. * .16) 01.08.2022 12:24
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Rodzice byli pod wpływem, więc jaki nieszczęśliwy wypadek?