Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Marcelina jest już w Rybniku. W ciągu jednego dnia pomogło jej ponad 2 tysiące osób

Młoda kobieta trafiła na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. - Marcelinę czeka masa operacji. Ma złamania na całym ciele i poważne obrażenia mózgu - mówi Nowinom ojciec Marceliny.

Marcelina jest już w Rybniku. W ciągu jednego dnia pomogło jej ponad 2 tysiące osób
Marcelina przed wypadkiem (fot. Facebook).

Powrót do Polski

Marcelina wróciła do Polski specjalnym transportem medycznym. Przypomnijmy, rybniczanka ucierpiała podczas wakacji w Bodrum. Według informacji pochodzącej od rodziny spadła z tarasu lub dachu hotelu, w którym wypoczywała, z wysokości około 10 metrów, doznając poważnych i licznych obrażeń.

Polisa ubezpieczeniowa nie wystarczyła na pokrycie całości kosztów leczenia oraz transportu medycznego poszkodowanej do Polski. Konieczna była zbiórka pieniędzy, którą z powodzeniem udało się przeprowadzić. Pisaliśmy o tym tutaj:


Uwaga! Zbiórka trwa nadal - choć udało się zebrać pieniądze na transport medyczny, to potrzeba jeszcze środków na pokrycie kosztów leczenia w tureckim szpitalu, które przekroczyły wartość polisy:

https://zrzutka.pl/46sf49


Rodzina nie daje wiary tureckiej policji

Lokalne portale tureckie podają (bez wskazania źródeł informacji!), że do obrażeń Marceliny miały przyczynić się osoby trzecie. W związku z tym aresztowano 26-letniego obywatela Polski, znajomego Marceliny. Śledczy zarzucają mu napaść i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zdjęcie Marceliny wykonane podczas pobytu w tureckim szpitalu (fot. zrzutka.pl).

Próbowaliśmy w tej sprawie skontaktować się z Generalną Dyrekcją Bezpieczeństwa w Ankarze oraz Komendą Wojewódzką Policji w Muğli, jednak nikt nie chciał rozmawiać z zagranicznym dziennikarzem. - Policja w czasie trwania dochodzenia nie podaje szczegółów sprawy – powiedzieli nam dziennikarze z portalu Bodrum Haber Merkezi. Skierowaliśmy również pytania do Konsulatu RP w Stambule. Czekamy na odpowiedź.

Rodzina zdecydowanie zaprzecza tej sensacyjnej wersji wydarzeń.

- Nie dajemy wiary tureckiej policji. Złożyliśmy stosowne oświadczenie w tamtejszej prokuraturze. Naszym zdaniem oni szukają kozła ofiarnego. Wierzymy, że Marcelina potwierdzi to, gdy tylko się obudzi, a aresztowana osoba zostanie jak najszybciej uwolniona. Miejsce, w którym doszło do wypadku, było nieprawidłowo zabezpieczone

- mówi nam ojciec Marceliny.

Wdzięczni za pomoc

- Dziękujemy za okazaną pomoc rodzinie, przyjaciołom, znajomym oraz wszystkim ludziom dobrej woli - mówią rodzice na zakończenie rozmowy z Nowinami (imiona i nazwisko do wiadomości redakcji).