Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 21-27 lipca

II Festiwal Żywiołów w Rzuchowie, Ogólnopolskie Imieninowe Spotkanie Krystyn na Zamku Piastowskim, Kino Letnie na Plaży Miejskiej w Raciborzu. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie raciborskim.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 21-27 lipca
II Festiwal Żywiołów. Sztuka i nauka w interesującej przestrzeni Pałacu w Rzuchowie już w sobotę. (fot. archiwum)

CZWARTEK - 21 lipca

18.00 Guitar Mark wystąpi w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim. Dla wszystkich obecnych przewidziana jest także pyszna kawa, herbata, ciasteczka oraz dla dorosłych (pełnoletnich) czerwone wino. Wstęp wolny.


PIĄTEK - 22 lipca

19.00 - 8.00 Raciborska biblioteka zamieni się w Krainę Czarów. Na całonocne wydarzenie, którego bohaterką będzie Alicja znana z powieści Lewisa Carrolla, zapraszamy dzieci w wieku od 8-11 lat ze wszystkich gmin powiatu raciborskiego. Noc w bibliotece organizowana jest w ramach „Wakacji w powiecie”. Uczestnicy wpadną do króliczej nory i podążając śladami Alicji spotkają całą galerię postaci z pogranicza snu i jawy stworzonych przez Lewisa Carrolla w powieści „Alicja w Krainie Czarów”.

19.00 Wyjątkowy program, pod kątem wielkiej zabawy z Teatrem Senioralne Forte "Lipcowe Show". Teatr Senioralne Forte obchodzi swój jubileusz 5-lecia działania na scenie Kuźni Kultury. Wstęp wolny.

20.00 Karaoke na plaży Miejskiej w Raciborzu, śpiewamy i bawimy się w pięknych okolicznościach przyrody.


SOBOTA - 23 lipca

9.00 - 16.00 Turniej Tenisa Ziemnego 8 par Deblowych w formie „4 Gemy” - Korty Tenisowe, ul. Zamkowa 4.

10.00 Lipiec z jogą. Park Zamkowy - zbiórka przy pomniku Żołnierzy Armii Czerwonej.

15.00 II Festiwal Żywiołów. Sztuka i nauka w interesującej przestrzeni Pałacu w Rzuchowie. Pokazy i warsztaty naukowe będą przeplatać się z działaniami kulturalnymi. Jednym słowem to wydarzenie jest dla wszystkich, bo każdy znajdzie coś dla siebie.
Strefa kultury 15.00-19.00: wystawa fotograficzna „Podniebne obrazy” Marcina Giby, wystawa fotograficzna konkursu „Żywioły”, wystawa ceramiki „Glina z duszą”, warsztaty plastyczne, poszukiwanie skarbów z wykrywaczem metalu, przegląd piosenki ekologicznej, ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego „Żywioły”, „Nowe przygody Żywiołucha” Teatr Lalek Marka Żyły, „Życiodajny ogień, bezpieczne ciemności... O żywiołach, które kształtowały Śląsk” - dr Jacek Kurek (wykład multimedialny)
Strefa nauki 15.00- 19.00: wystawy, warsztaty i prezentacje: świat dinozaurów, epoka lodowcowa, kronika dziejów Ziemi, skała nośnik informacji, woda w przyrodzie, kącik pogodowy, geomity – mity, baśnie i legendy o kształtowaniu Ziemi, solar System Voyager – gra planszowa o misjach kosmicznych, „Spacerując po jajkach” dr Andrzej Boczarowski (widowisko multimedialne)
Na zakończenie energetyczny koncert muzyki irlandzkiej w wykonaniu zespołu CARRANTOUHILL.

16.00 Biesiada Zamkowa, czyli Ogólnopolskie Imieninowe Spotkanie Krystyn na Zamku Piastowskim. Program obejmuje: zwiedzanie Zamku Piastowskiego; wizytę w Browarze; zwiedzanie Raciborza z przewodnikiem; obiad w Restauracji Raciborskiej; program artystyczny i biesiadę na Zamku Piastowskim; Mszę św. w Bazylice Matki Bożej Pokornej w intencji wszystkich Krystyn oraz zwiedzanie dawnego Opactwa Cystersów w Rudach; obiad w Restauracji Cysterskiej w Rudach.

21.30 Kino letnie - „Lejdis” na Plaży Miejskiej w Raciborzu.


NIEDZIELA - 24 lipca

14.00 Gmina Krzanowice zaprasza do zwiedzania Izby Regionalnej w Krzanowicach przy ul. Wojska Polskiego 18. Zwiedzanie Izby Regionalnej odbywa się z przewodnikiem Panem Jarosławem Gałkowskim, który z pasją opowiada o historii, zabytkach ziemi morawskiej, historii regionu pokazując bogatą kolekcję archiwaliów, a także przedmiotów użytkowych, rękodzieła i sztuki.

18.30 W Parku im. Miasta Roth w ramach Koncertu Letniego wystąpi kwartet Saksoholicy. Zagra czterech muzyków, których łączy pasja do grania na saksofonie: Maciej Zieliński - saksofon sopranowy, Michał Głąb - saksofon altowy, Bartosz Głombica - saksofon tenorowy, Paweł Piec - saksofon barytonowy. Wstęp wolny.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 21 - 27 lipca

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 21 - 27 lipca

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 21 - 27 lipca

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 21 - 27 lipca

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].