Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Wodzisławskie o wyroku sądu w sprawie SM Orłowiec

Po kilku latach od śledztwa i rozpoczęcia procesu, zapadł wyrok w sprawie utraty przez SM Orłowiec 2,6 mln zł poprzez ulokowanie pieniędzy w upadającym banku. Sąd uznał winnym prezesa spółdzielni, który jednak już zapowiedział apelację od wyroku.

Nowiny Wodzisławskie o wyroku sądu w sprawie SM Orłowiec

W tym numerze także o sprawie sądowej wytoczonej Urzędowi Miasta Rydułtowy przez zwolnionego sekretarza Krzysztofa Jędrośkę. Sąd wydał postanowienie o przerwaniu naboru na nowego sekretarza, a tymczasem nowy sekretarz - Krzysztof Kisiel już rozpoczął pracę.

Ponadto sprawdzamy, na co pieniądze z Polskiego Ładu będą wydane w Radlinie, które ulice Pszów wyremontuje ze środków Rządowego Programu Rozwoju Dróg oraz co symbolizuje dąb, posadzony w Gołkowicach.

Z rodzinami zastępczymi rozmawiamy o pieczy zastępczej, a nową dyrektor biblioteki w Lubomi pytamy o czytelnictwo oraz rozwój placówki.

O swoich zmaganiach sportowych opowiada nam także Tomasz Oślizło, weteran biegów z przeszkodami. Z kolei z prezesem SKR Gorzyce rozmawiamy o przyszłości rolnictwa oraz hodowli indywidualnej.

Relacjonujemy także ostatnie wydarzenia, m.in. Święto Policji, koncert przy Baszcie Rycerskiej, maraton w Godowie oraz VIII Bieg Sołecki w Lubomi.

Zapraszamy do lektury!

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].