Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wspólna biesiada nad wodą czyli piknik polsko-ukraiński w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

16 lipca na terenie Ośrodka Wodno-Rekreacyjnego "Wodnik" w Kuźni Raciborskiej odbył się tytułowy piknik polsko-ukraiński. Zorganizowali go Ukraińcy.

Wspólna biesiada nad wodą czyli piknik polsko-ukraiński w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]
Wspólny, rodzinny piknik zorganizowany w ramach podziękowania Polakom przez osoby z Ukrainy.

To piknik zorganizowany przez naszych przyjaciół z Ukrainy, którzy znajdują się na terenie Kuźni Raciborskiej dla rodzin i osób, którzy wyciągnęli do nich pomocną dłoń. Piknik jest bardzo integracyjny, bardzo rodzinny i swobodny. Nasi goście z Ukrainy postarali się, żeby było tutaj, w naszym ośrodku wodno-rekreacyjnym, rodzinnie i przytulnie. Inicjatywa całego wydarzenia, jak i strona gastronomiczna wyszła ze strony naszych naszych przyjaciół. Dzisiejszego wieczoru przed nami wystąpią dzieciaki z Ukrainy, wyrecytują wiersze a później zaproszą uczestników do wspólnej zabawy - powiedziała Anna Kijek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, tuż przed rozpoczęciem imprezy.

Anna Kijek - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

Zaczęło się od wspólnej biesiady. Przygotowane zostały stoły pod baldachimem z lampkami, nadającymi przytulnej atmosfery. W ramach ciepłego poczęstunku przygotowano między innymi pierogi a dla najmłodszych frytki. Rozpalono również ognisko, przy którym uczestnicy mogli się ogrzać.

Dla dzieci zorganizowano wiele różnych atrakcji. Przykładowo sporty na świeżym powietrzu takie jak badminton, piłka nożna czy siatkówka. Do tego dzieci mogły pobawić się z dorosłymi przy muzyce. Znajdowało się tam także stanowisko do malowanie twarzy.

Na godzinę 20.00 zaplanowano część artystyczną, w której miały wystąpić dzieci z Ukrainy, recytując wiersze oraz śpiewając. Plany niestety rozbiły się o opady deszczu. Zamiast tego pod zadaszeniem odbył się pokaz slajdów przypominające szczęśliwe chwile spędzone w Polsce. Przedstawicielka Ukraińców podziękowała za ciepłe przyjęcie przez Polaków. Pojawiły się łzy wzruszenia.

Burmistrz Kuźni Raciborskiej, Paweł Macha, zaprosił ukraińskie rodziny do wypoczynku w Wodniku oraz zorganizował dla nich wejściówki na cały okres ich pobytu na terenie naszej ojczyzny.

Wydarzenie to miało charakter integracyjny ale powstało też w ramach podziękowań polakom za ich gościnność.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Sucharek (37.30. * .228) 17.07.2022 21:51

Bawcie się bawcie a rodzice z turza nie mogą iść do pracy bo przedszkole jest od 8 rana jako jedyne tak późno otwarte . Dzieci drugiej kategorii