Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Darmowe lody i walki rycerskie na otwarciu nowego placu zabaw w Raciborzu [ZAPOWIEDŹ]

Nowy plac zabaw przypomina gród. Powstał przy Zamku Piastowskim w Raciborzu. To nie jedyna nowość na zamku.

Darmowe lody i walki rycerskie na otwarciu nowego placu zabaw w Raciborzu [ZAPOWIEDŹ]
Nowy plac zabaw powstał dzięki współpracy polsko-czeskiej. Zdjęcie ilustracyjne, fot. arch. Nowiny.pl.

Mini Gród (plac zabaw dla dzieci), wirtualna przymierzalnia oraz polsko-czeska legenda - to nowości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Zmiany są efektem projektu "Wspólna historia poprzez zabawę", który Zamek Piastowski realizuje we współpracy z Zamkiem Śląskoostrawskim (Černá louka s.r.o. z Ostravy).

Otwarcie Mini Grodu odbędzie się 20 lipca. Początek o 10.00. W programie:

  • walki rycerskie,
  • zabawy plebejskie,
  • pokaz i warsztaty z toczenia na kole garncarskim,
  • bezpłatne lody,
  • bezpłatne gadżety
  • inne niespodzianki.

Wstęp wolny.

- Celem projektu było stworzenie nowej atrakcji turystycznej z wykorzystaniem wspólnego kulturalno-historycznego potencjału Górnego Śląska, dzięki której możliwe będzie zwiększenie liczby odwiedzających stronę czeską i polską Euroregionu Silesia. W ramach projektu obie strony zobowiązały się również uczestniczyć w wizytach studyjnych przewodników, raz w Ostrawie, raz w Raciborzu (wymiana pracownicza) oraz do reprezentowania swoich zamków na imprezach cyklicznych w Ostrawie oraz Raciborzu - informuje Zamek Piastowski w Raciborzu.

Projekt "Wspólna historia poprzez zabawę" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP "Przekraczamy Granice" (Program Interreg V-A Republika Czeska – Polska nr rejestracyjny Cz.11.2.45/0.0/0.0/16_013/0002589).

źródło: Zamek Piastowski w Raciborzu, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].