Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 14-20 lipca

RYBNICKA LIGA OCR KIDS na Ośrodku Rekreacyjno - Sportowym "Ruda", Holi Święto Kolorów w Jejkowicach, AMATORSKIE MISTRZOSTWA RYBNIKA W SPORTACH SIŁOWYCH. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie rybnickim.

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 14-20 lipca
RYBNICKA LIGA OCR KIDS na Ośrodku Rekreacyjno - Sportowym "Ruda" już w sobotę. (fot. MOSiR Rybnik)

CZWARTEK - 14 lipca

17.00 Warsztaty w ramach projektu "Integracja z pasją" przy OKiS w Gaszowicach. Tematem będzie warsztat tworzenia mydła. Obowiązują zapisy w biurze Stowarzyszenia LYSKOR, mailowo lub telefonicznie pod nr 32 440 76 01. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.


PIĄTEK - 15 lipca

18.00 Wystawa prac Marii Budny-Malczewskiej w Galerii Smolna w Rybniku. Ekspozycja dostępna będzie od 11 lipca do 2 września, a jej wernisaż zaplanowano na 15 lipca (godz. 18:00). Na ekspozycję składają się portrety, które, jak artystka wyznaje, są ważnym elementem jej twórczości.

18.00 Biblioteka Główna przy ul. Szafranka 7 w Rybniku zaprasza na spotkanie "Konstytucja dla Europy". Gospodarzem spotkania będzie Olgierd Łukaszewicz, wybitny aktor, współzałożyciel Fundacji My Obywatele UE . W spotkaniu wezmą udział: prezydent Rybnika Piotr Kuczera oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Łukasz Kohut. Wstęp wolny.


SOBOTA - 16 lipca

10.00 RYBNICKA LIGA OCR KIDS na Ośrodku Rekreacyjno - Sportowym "Ruda". 2 formuły zawodów z osobnymi klasyfikacjami: OPEN KIDS tor biegowy dla młodzieży w wieku 4-12 lat - możliwa pomoc w pokonywaniu przeszkód przez wolontariuszy. Formuła przeznaczona dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z biegami OCR, nie będzie prowadzona klasyfikacja. ELITA KIDS tor biegowy dla młodzieży w wieku 7-12 lat - wymagane jest samodzielne pokonywanie przeszkód, będzie prowadzona klasyfikacja w kategoriach wiekowych, osobno dla dziewcząt i osobno dla chłopców. Trasa toru biegowego będzie miała około 300 m oraz nie mniej niż 10 przeszkód. BIURO ZAWODÓW: czynne od godziny 8:00. Opłaty w dniu zawodów: OPEN KIDS 40 zł / ELITA KIDS 50 zł.

10.00 do 12.00 - Biojarmark i ogrodowe odprężenie - w Domu Kultury w Chwałowicach będzie można kupić pyszności - sery, miody, chleby, wypieki, przetwory, naturalne kosmetyki i zdrowe przekąski. Natomiast w ogrodzie społecznym od 10.00 sensoryka i joga. Zajęcia sensoryczne dla maluchów poprowadzi Monika Kubica-Skaba, czyli Ciocia Klocia. Pamiętajcie o ubraniach na zmianę! Ola Stysiał poprowadzi dla Was energetyczną praktykę jogi funkcjonalnej, uwalniającą nagromadzone w ciele napięcia i podnoszącą pozytywne wibracje. Wstęp wolny.

11.00 Bieg charytatywny dla Fundacji „Akogo?”. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem: „SIĘ BIEGA - ŚWIERKLANY 2022”, a rolę organizatora pełni Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Świerklanach. Start oraz meta: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świerklanach. Bieg ma dwa warianty trasy: 2 km, 5 km.

15.00 Holi Święto Kolorów w Jejkowicach przy Centrum Rekreacji na ul. Głównej. Prócz kolorowych proszków, na uczestników czeka zabawa z DJem, kolorowa wata cukrowa, kolorowe okulary przeciwsłoneczne i efektowne bazooki co2. To jednak nie wszystko. Na uczestników czekają również foodtrucki, przy których będą mogli zjeść coś pysznego między wyrzutami kolorów.

16.00 Wernisaż wystawy "FOTELove" w Halo!Rybnik. Grupa malarska ARTYSTYCZNIE AKTYWNI pod kierunkiem Marii Malczewskiej prezentuje wystawę o tematyce - fotel i człowiek. Wystawę można oglądać w halo! Rybnik do 4 sierpnia 2022 r.

19.00 W Teatrze Ziemi Rybnickiej odbędzie się spektakl baletowy "Notre Dame de Paris-Esmeralda" - Ukraiński Teatr Baletowy. Balet "Notre Dame de Paris-Esmeralda" łączy muzykę dwóch kompozytorów i przełomową choreografię. U jego podstaw znajdują się motywy powieści Victora Hugo, znanej również pod tytułem "Katedra Notre Dame", której akcja występuje w późnym średniowieczu. Bilety: od 95 do 170 zł


NIEDZIELA - 17 lipca

10.00 W ogrodzie społecznych przy Domu Kultury w Chwałowicach w ramach projektu "Dzieci!! Przyjechał Teatr!!!" odbędą się warsztaty z tworzenia obrazków z żywych kwiatów (godz. 10.00), warsztaty pszczelarskie (godz. 10.00) oraz spektakl plenerowy KAZIO SPONGE "Palec pod budkę" (godz. 11.00). Bezpośrednio po spektaklu odbędą się kolejne warsztaty "Pobaw się ze mną".

12.00 AMATORSKIE MISTRZOSTWA RYBNIKA W SPORTACH SIŁOWYCH na Ośrodku Rekreacyjno-Sportowym "Ruda". Na zawodników czekają 3 konkurencje siłowe: rzut odważnikiem, przeciąganie sanek i spacer farmera. Cykl 10-ciu imprez rekreacyjno-sportowych dla mieszkańców Rybnika, którzy mają szansę zdobyć ZŁOTĄ, SREBRNĄ lub BRĄZOWĄ odznakę Rybnickiego Sportowca. Każda impreza z cyklu, to osobna rywalizacja i tak też będzie podczas: Amatorskich Mistrzostw Rybnika w Sportach Siłowych. UDZIAŁ ODPŁATNY: 20 zł/os. - w tym wejście na ORS RUDA. Każdy z zawodników ma do wykonania 3 zadania siłowe: rzut na odległość odważnikiem Kettelbell (kobiety 4 kg / mężczyźni 6 kg), przeciąganie sanek po piachu (dystans ok. 32 m - 2x długość 16 m), spacer farmera z dwoma odważnikami Kettelbell na czas (dystans ok. 64 = 4x długość 16 m), (kobiety 2x 12 kg / mężczyźni 2x 20 kg).

15.00 NATURALNE LATO W MIEŚCIE w Halo!Rybnik. W programie: pobudzanie zmysłów i spacer po ścieżce sensorycznej, podczas całego spotkania będą puszczane dźwięki ptaków, zostanie opowiedziana bajka która pobudzi zmysły. Wstęp wolny.

16.30 3 urodziny Rybnickiego Deptaka. W programie: występ zespołu: "REKINY Z NACYNY", powitanie: Janusz Rzymanek o idei profilu Rybnicki Deptak, prelekcja: Jacek Kamiński "Z dziejów Rybnickiego Deptaka", kiermasz wydawnictw: Muzeum im.o E.Drobnego w Rybniku, słodki poczęstunek: Cukiernia Krzysztof Kuźnik, urodzinowy tort: Julia Korzeniewska, upominki dla uczestników.


PONIEDZIAŁEK - 18 lipca

19.00 Teatr Ziemi Rybnickiej zaprasza na Wystawę na Ekranie: "Leonardo. Dzieła wszystkie". Tym razem w ramach międzynarodowego cyklu reportaży kinowych pod tytułem "Wystawa na Ekranie" do kin trafia nasza krakowska "Dama z łasiczką". Ten i wszystkie inne ocalałe obrazy i rysunki Leonarda da Vinci obejrzymy w najnowszym filmie pod tytułem "Leonardo. Dzieła wszystkie", zrealizowanym z okazji 500. rocznicy śmierci tego jednego z trzech wielkich twórców włoskiego renesansu (2 maja 1519 roku). Film w języku włoskim i angielskim z polskimi napisami. Czas trwania: 90 minut. Bilety 24 zł, w dniu imprezy: 29 zł.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 14-20 lipca

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 14-20 lipca

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 14-20 lipca

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 14-20 lipca

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].