Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Wodzisławskie o zawieszeniu oddziału chirurgii w szpitalu

Aż 14 lekarzy z oddziału chirurgii w wodzisławskim szpitalu złożyło wypowiedzenia. Poskutkowało to koniecznością zawieszenia oddziału od 1 sierpnia, bo chirurgia pozostanie bez lekarzy. Dopiero po skompletowaniu nowej kadry będzie można wznowić działanie oddziału. Lekarze z Wodzisławia mają przejść do szpitala w Rybniku, gdzie otrzymali lepsze propozycje płacowe, a zapewne na zmianę miejsca zatrudnienia miały też wpływ ostatnie zmiany personalne dyrekcji WSS3.

Nowiny Wodzisławskie o zawieszeniu oddziału chirurgii w szpitalu

Ponadto w Nowinach Wodzisławskich piszemy również o stanowisku wodzisławskich radnych, którzy wyrazili sprzeciw wobec przedstawionych wariantów przebiegu linii CPK, choć podkreślają, że chcieliby powrotu połączenia kolejowego Wodzisław-Jastrzębie, ale nie kosztem zabudowy mieszkalnej.

W tym numerze wspominamy wielką powódź sprzed 25 lat, jednocześnie sprawdzając, czy zabezpieczenia przeciwpowodziowe m.in. w Olzie obecnie pozwalają spać spokojnie. Niestety wnioski nie są optymistyczne.

W nowym wydaniu przeczytacie także o akcji Straży Granicznej w Łaziskach, gdzie ukrywali się Marokańczycy, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Piszemy też o zaskrońcach, które ostatnio usuwali z posesji strażacy.

Z Katarzyną Chwałek-Bednarczyk rozmawiamy o jej planach na Rydułtowskie Centrum Kultury "Feniks", a z bibliotekarkami z Rogowa przybliżamy niezwykłą wystawę, jaką panie zorganizowały w swojej placówce.

W gazecie także relacje z ostatnich wydarzeń w powiecie wodzisławskim, m.in. z Pikniku Country w Pszowie oraz festynie w Rydułtowach. Mamy dla Was także wiele innych, ciekawych artykułów!

Zapraszamy do lektury!

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].