Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieszkańcy Rydułtów mogą składać wnioski w ramach budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rydułtów mają możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu miasta. Jest to realna szansa zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek otoczenia.

Mieszkańcy Rydułtów mogą składać wnioski w ramach budżetu obywatelskiego
fot .www.rydultowy.pl

Jak informuje rydułtowski urząd, z budżetu miasta wydzielona została kwota 200 000 zł. Każdy z mieszkańców może złożyć projekt przedsięwzięcia, które jego zdaniem powinno być zrealizowane. Wraz z projektem złożyć trzeba minimum 20 podpisów innych mieszkańców popierających dany pomysł. Projekty zgłaszać można od 13 czerwca do 2 sierpnia 2022 r. Zgłoszenia można przesyłać zarówno w wersji papierowej jak i internetowej.

Jaki charakter mogą mieć projekty ? Mogą to być projekty o charakterze inwestycyjnym, drobne zagospodarowanie przestrzeni, imprezy o charakterze integracyjnym, inne zależne od pomysłowości wnioskodawcy. Projekty dotyczyć mogą całego miasta, jak i jego części. Zasadniczy warunek dla projektów: całkowity koszt realizacji projektu nie może przekroczyć 150 000 zł.

Projekty nie mogą też generować w następnych latach kosztów niewspółmiernie wysokich w stosunku do wartości projektu. Dodatkowe wymogi dla projektów określa regulamin budżetu, który udostępniony zostanie wkrótce na stronie www.budzet.rydultowy.pl

Dodatkowo 30 lipca podczas Dnia Konsultacji będą na każdego mieszkańca czekać pracownicy wydziałów urzędu, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania. Wystarczy przyjść  z głową pełną pomysłów, a sprawy formalne wcale nie będą takie trudne, jak może się wydawać. Pracownicy są gotowi odpowiedzieć na pytania również każdego dnia w godzinach pracy, wystarczy zadzwonić lub przyjść do urzędu. Następnym etapem będzie ocena przez mieszkańców.

Od 29 sierpnia do 2 października 2022 roku mieszkańcy będą mogli oddać głos na wybrany przez siebie projekt. Głosować będzie można przez stronę internetową, bądź papierowo we wskazanych lokalizacjach (papierowo w dniach od 29 sierpnia do 30 września).

Realizacja będzie dotyczyła tych projektów, które w głosowaniu otrzymają co najmniej 100 głosów.

więcej informacji znajdziemy na stronie  UM Rydułtowy

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Adolf666 (89.64. * .197) 07.07.2022 07:33
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

I do tego chodnik od przejścia między Orłowcem a Ligonia nad tunelem w stronę stacji PKP. Ścieżka jest tam lata, mnòstwo ludzi tam chodzi, koszt znikomy, miasto wykupiło teren po likwidacji kopalni. Nad tunelem w stronę dawnej biblioteki jest zrobiony wystarczy odnoga po skarpie.

cocolino 07.07.2022 01:57
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dworzec kolejowy w Rydułtowach, aż prosi się o remont wiec może warto w budżecie obywatelskim o to uderzyć, a nie za wszelką cenę zburzyć!