Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bożydar Nosacz: Dla mnie to nawet lepiej

- Do zwieńczenia spektaklu zabrakło mi tylko symbolicznego pojednania dawnych towarzyszy broni - pisze Bożydar Nosacz o wizycie prezesa "Nowoczesnej" Tadeusza Wojnara w Urzędzie Miasta Racibórz.

Bożydar Nosacz: Dla mnie to nawet lepiej
Tadeusz Wojnar z Krzysztofem Myśliwym - obaj w szampańskich humorach.

Oj, nudne były ostatnio te sesje w Raciborzu, jak obieranie kartofli. No, ale jest nadzieja, że coś się zmieni, bo powrót do samorządu zapowiedział Tadeusz Wojnar, uskrzydlony wygranym bojem o prezesurę w „Nowoczesnej”. No i – być może – pragnieniem zemsty na prezydencie Dariuszu Polowym za wspieranie przeciwników prezesa.

W każdym razie zwycięski prezes i były przewodniczący przyszedł na ostatnią sesję ze swoim bliskim współpracownikiem Krzysztofem Myśliwym (wcześniej radnym i wiceprzewodniczącym rady) i… od razu zrobiło się ciekawiej, weselej i w ogóle milusio. Panowie zasiedli w „loży szyderców” i wygląda na to, że dobrze się bawili, co mnie zresztą wcale nie dziwi, bo też by mi się taka zabawa podobała. A to bili brawo, a to głośno wzdychali lub śmiali się. Myśliwy nawet gratulował każdemu, kto powiedział coś krytycznego pod adresem Polowego.

Piotr Klima poczęstował byłych kolegów samorządowców kawą z ekspresu.

Radny Klima pospieszył z kawusią dla gości, co zostało powszechnie zauważone, bo wcześniej raczej talentem kelnerskim podczas sesji się nie wykazywał. Miłą pogawędkę z byłym wiceprzewodniczącym i politycznym przeciwnikiem uciął sobie były wiceprezydent Michał Fita, eksponując przy tym – zgodnie z obecnym celebryckim trendem – gołe kostki wystające z mokasynów. Wiadomo, nic tak nie zbliża dawnych przeciwników, jak wspólny wróg. Do zwieńczenia spektaklu zabrakło mi tylko symbolicznego pojednania dawnych towarzyszy broni, czyli byłego przewodniczącego rady z byłym prezydentem Mirosławem Lenkiem.

Michał Fita w pogawędce z Krzysztofem Myśliwym.

Zresztą, tak naprawdę, były przewodniczący to musiał się dobrze bawić już parę dni wcześniej, kiedy na jednego z przewodniczących zebrań w spółdzielni delegował młodszego z klanu Myśliwych, czyli Roberta. Tak, tak…tego Roberta, który kiedyś, przed wyborami, zapowiadał odważnie w mediach „dewojnaryzację”. I jak tu nie wierzyć, że porzekadła są mądrością narodów: kiedy nie możesz wroga pokonać, to się z nim zaprzyjaźnij.

Tak, czy siak, jak mówił w jednym ze skeczów Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju: dla mnie to nawet lepiej. Znaczy się, w ogóle mi nie przeszkadza, że znów się robi wesoło, bo będzie o czym pisać. Aha i jeszcze jedno, tak na przyszłość: z tego co wiem, to były przewodniczący rady woli herbatę niż kawę.

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Krzysztof Myśliwy

Radny Gminy Racibórz.

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

Robert Myśliwy

Kierownik Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu

Tadeusz Wojnar

samorządowiec, prezes SM Nowoczesna

14 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Alebzdura (5.173. * .81) 08.07.2022 13:26

Komentator chyba zazdrosny i pewnie opisuje na zlecenie

~Ale (5.173. * .81) 08.07.2022 13:24

Komentator chyba zazdrosny albo pisze na zlecenie

~DankaSielanka (89.25. * .182) 08.07.2022 12:16

Moda czy nie, loafersy czy japonki, wsio ryba. Eksponowanie gołych męskich nóg w bardzo oficjalnej jednak sytuacji to lekka przesada. I tylko mi nie pisz że jest równouprawnienie damsko-męskie.

~dommody (37.252. * .110) 08.07.2022 06:44

Nam został zgłoszony do rozwiązania ..i tyle z niego zostało. Fita na sesji nie miał na nogach mokasynów ( bo tych nie nosi się do garnituru,nawet koordynowanego) tylko był ubrany w loafersy, które z definicji nosi się latem na gołe stopy. To nie jest widzimisię celebrytów tylko normalny ubiór na lato.jak się nie potrafi dowalić ze smakiem ..to się staje żałosnym pismakiem na usługach...

~robaczek (83.10. * .25) 07.07.2022 16:53

Rzadko się z panem zgadzam , ale tym razem napisał Pan nie felieton satyryczny , ale życie okazało się satyryczne

~politycznyzanawca (46.204. * .42) 07.07.2022 10:35

Klima, Myśliwy, Fita... gdzie Wasze ideały ze stowarzyszenia Nam. Wielu ludzi wtedy wiązało z Wami wielkie nadzieje. Dziś widać z kim Wam się miło rozmawia, komu kawkę nosicie....smutne

~babciahella (46.246. * .20) 07.07.2022 06:51

na co tego było trzeba?
dla chleba ..panie dla chleba?
żeby z takim przytupem
włazić portowym w doopę.....
niestosowne ale zyskowne?
verba volant, scripta manent
kasa uleci a wstyd pozostanie!!!

~fanklubprezesa (46.223. * .77) 06.07.2022 11:31

Fita pewnie myśli, że jak się jest dyrektorem Tkalni, to trzeba się wszędzie wtykać. W onucach czy bez. I fitolić...

~Polowydar (78.31. * .162) 06.07.2022 11:16
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Nie Bożydar Nosacz tylko POLOWYDAR Sługus!!!Żenujące felietony i artykuły wspierające tego najsłabszego w historii Raciborza prezydenta...

~Gfhbbb (83.26. * .73) 06.07.2022 08:31

Pan redaktor nie dość, że ma pamięć wybiórczą to jeszcze używa słów, których znaczenia nie zna. Udaje pan satyryka, a nadal jest pan PiSmakiem bez jaj, który tylko kryjąc się pod pseudonimem ma odwagę napisać więcej. Jest pan prawie jak hejter, któremu tylko wydaje się, że odpowiedzialność za słowa go nie dotyczą.

~Ameba (78.31. * .50) 05.07.2022 20:03

Jest super. Widać ilu żołnierzy ma Tadeusz. Dlatego tak wszyscy gryzą Polowego, który kruszy imperium Wojnara. Następne wybory będą bitwą o wszystko.

~Takijohn (82.180. * .159) 05.07.2022 19:52

Beton zwiera szeregi wiec polityczne choragiewki ustawiają się zgodnie z wiatrem.

~PioterTTT (5.253. * .84) 05.07.2022 19:42

Tadeusz Wojnar i jego przyboczny Krzysztof Myśliwy odbierali hołdy od radnych.

~betonowyUkładWileńskiej (37.120. * .124) 05.07.2022 19:34

Kurtyna opadła. Widać kto trzyma ze starym betonowym układem z Wileńskiej.