Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Imię, które łączy. Krystyny zjadą do Raciborza [ZAPOWIEDŹ]

Wszystko zaczęło się w 1998 roku, gdy Krystyna Bochenek, wówczas dziennikarka Polskiego Radia Katowice, a potem wicemarszałek Senatu, rzuciła hasło do wspólnego spotkania w Filharmonii Śląskiej, by promować książkę, efekt jej wakacyjnych rozmów ze znanymi Krystynami pt. „Jak Krystyna z Krystyną”.

Imię, które łączy. Krystyny zjadą do Raciborza [ZAPOWIEDŹ]
Na zdjęciu Śląskie Krystyny z władzami Katowic, fot. Józef Brom

Łączy je jedno, bez względu na status społeczny, wykonywany zawód, sytuację rodzinną, narodowość czy nadmiar obowiązków. O czym mowa? To imię Krystyna. Imię, które łączy. W tym roku mija ćwierć wieku, odkąd polskie Krystyny spotykają się, by wspólnie przeżywać swoje imieniny.

Już niebawem, bo w dniach 23 i 24 lipca odbędzie się kolejne Ogólnopolskie Imieninowe Spotkanie Krystyn. Tym razem Krystyny z całej Polski, a nawet z zagranicy zawitają w sobotę 23 lipca do Powiatu Raciborskiego. - Będzie to pierwsze w Raciborzu i jedyne w swoim rodzaju niepowtarzalne spotkanie - tyle Krystyn w jednym miejscu i czasie… Oj będzie się działo… - zapowiadają organizatorzy.

Spotkaniu Krystyn towarzyszy zwykle poznawanie nowych miast, ich historii, kultury, zabytków i wspólna zabawa. Nie inaczej będzie i tym razem. Krystyny po raz pierwszy będą gościć w malowniczej Krainie Górnej Odry. Na czas wspólnego spotkania przygotowany został atrakcyjny program.

Biesiadę Zamkową, która rozpocznie się o godz. 16:00, uroczyście otworzy Starosta Raciborski - Grzegorz Swoboda, który w imieniu własnym i całego Zarządu Powiatu Raciborskiego powita przybyłe na spotkanie Krystyny. Program został tak ułożony, że w Krainie Górnej Odry Krystyny spędzą 2 dni. W cenie, oprócz atrakcji zapewnione zostało również ubezpieczenie, składka na TFG oraz składka na TFP.

Program obejmuje:

  • dojazd autokarem;
  • zwiedzanie Zamku Piastowskiego;
  • wizytę w Browarze;
  • zwiedzanie Raciborza z przewodnikiem;
  • obiad w Restauracji Raciborskiej;
  • program artystyczny i biesiadę na Zamku Piastowskim;
  • Mszę św. w Bazylice Matki Bożej Pokornej w intencji wszystkich Krystyn oraz zwiedzanie dawnego Opactwa Cystersów w Rudach;
  • obiad w Restauracji Cysterskiej w Rudach.

Więcej informacji nt. warunków uczestnictwa znaleźć można tutaj: https://bit.ly/3HALMQJ.

Natomiast Krystyny zainteresowane wzięciem udziału w imprezie tylko w sobotę 23 lipca i wszystkich przygotowanych na tę okazję atrakcjach (bez noclegu) proszone są o kontakt telefoniczny: +48 606 17 47 67, +48 32 253 81 11 lub mailowy: zjazd.krystyn@interia.pl do poniedziałku 18 lipca 2022 r. włącznie.

źródło: Zamek Piastowski w Raciborzu 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].