Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

III Raciborski Festiwal Gamingowy [ZDJĘCIA][WIDEO]

Siedziba Piastów w ten weekend gości graczy z całej polski. To już trzecia edycja festiwalu gamingowego, który zgromadził masę miłośników gier cyfrowych oraz planszówek w każdym wieku. Atrakcji nie zabraknie i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

III Raciborski Festiwal Gamingowy [ZDJĘCIA][WIDEO]

Pierwsze atrakcje ruszyły już w piątek ale dopiero w sobotę przed południem nastąpiło oficjalne otwarcie festiwalu przez prezydenta Dariusza Polowego oraz wicestarostę Marka Kurpisa.

Na terenie zamku można było wrócić do dawnych lat i zagrać w gry retro. Swoje mobilne stanowisko rozłożyła RetroSfera - jest w czym wybierać.

W piwnicy zostało przygotowane pomieszczenie, w którym gracze drużynowo rywalizują w gry League of Legends i Counter-Strike. Całość jest transmitowana oraz komentowana na żywo. Pula nagród jaką przygotowano dla najlepszych to 30 tyś. złotych.

Cosplayerki przebrane za postacie z gier i filmów dodają klimatu wydarzeniu. Chętnie zrobią sobie z Wami zdjęcie.

W murach zamkowych można również pograć w gry "analogowe".

Krótkie wideo z III Festiwalu Gamingowego w Raciborzu:

PROGRAM IMPREZY:

2 lipca (sobota)

 • 11.00-19.00 - dostępne stoisko wystawowe z częściami do cosplayów, prowadzone przez cosplayerów, pokaz strojów cosplay
 • 12.00 - rozpoczęcie rozgrywek w League of Legends.
 • 13.00 - 14.00 - wykład z cyberbezpieczeństwa w sieci w formie warsztatu "Droga cybersamuraja - kodeks bezpieczeństwa w necie i poza nim" - sala główna na zamku
 • 14.00 - 14.45 - projektowanie poziomów - od czego zacząć i jak wygląda praca level designera - Łukasz Marchwiak
 • 16.00 - 17.00 - prelekcja z prezentacją - stylizacja peruk (cosplay) - sala główna
 • 19.00 - 24.00 - koncert "Hip-Hop na zamku": MaleC, Rubyszpek (Bu, Gumix) + Jot, Minix (beat box), Dj Pizgać Trzeba (https.//www.facebook.com/events/536107164881316)

3 lipca (niedziela)

 • 10.00 - rozpoczęcie rozgrywek półfinałowych i finałowych w League of Legends i Counter-Strike, przyjazd ok. 200 Polaków z Zaolzia (okolice Ostrawy i Cieszyna, w ramach projektu Transgraniczny Turniej e-sportu).
 • 11.00-19.00 - stoisko wystawowe z częściami samodzielnie wykonanymi do cosplayów, prowadzone przez cosplayerów, pokaz strojów cosplay
 • 11.00 – 12.00 - Cosplay - jak się za to zabrać? Prelekcja - sala główna
 • 13.00-14.00 - wykład z cyberbezpieczeństwa w sieci w formie warsztatu - "Droga cybersamuraja - kodeks bezpieczeństwa w necie i poza nim" - sala główna
 • 17.00 - 18.00 - wręczenie nagród i zakończenie III RFG

Więcej informacji na oficjalnym wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1106651289890430

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].