Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radny Rycka wezwał naczelnika Żychskiego do honorowej dymisji z pracy w urzędzie

Były przewodniczący komisji oświaty Rady Miasta Racibórz Paweł Rycka zabrał głos pod koniec czerwcowej sesji i zaapelował do Krzysztofa Żychskiego, by ten odszedł z wydziału edukacji. Jako powód wskazał jego zaangażowanie w wybory do władz spółdzielni mieszkaniowej Nowoczesna. Żychski przegrał rywalizację z Tadeuszem Wojnarem.

Radny Rycka wezwał naczelnika Żychskiego do honorowej dymisji z pracy w urzędzie
Krzysztof Żychski i Paweł Rycka na czerwcowej sesji Rady Miasta Racibórz

Paweł Rycka przypomniał, że naczelnik Krzysztof Żychski podkreślał w rozmowie z nim, że jest zadowolony z odciążenia byłego Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu po utworzeniu w magistracie nowej komórki zajmującej się promocją miasta.

- Mówił pan wtedy w rozmowach kuluarowych, że będzie miał więcej czasu na zajmowanie się oświatą. Tymczasem skoncentrował się pan na walce o fotel prezesa Nowoczesnej. Skoro chciał pan gdzie indziej pracować, to niech pan się teraz honorowo pożegna z obecnym stanowiskiem, bo widać, że nie chce prowadzić pan miejskiej oświaty - zauważył radny z klubu Razem dla Raciborza.

- Chciał pan być prezesem nowoczesnej. Wypada podać się honorowo dymisji. A pan prezydent Polowy skoro tak pana mocno wspierał w wyborach, to widać miał alternatywę na wakat po pana odejściu do Nowoczesnej - stwierdził P. Rycka.

Ani prezydent Dariusz Polowy, ani naczelnik Krzysztof Żychski nie odnieśli się do słów radnego, mimo że obaj byli obecni do końca na sesji rady miasta.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.

Tadeusz Wojnar

samorządowiec, prezes SM Nowoczesna

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Polowydialog (193.105. * .181) 02.07.2022 22:49

wielce szanowny Panie radny i wy jeszcze bardziej szanowni internauci. Otóż oświadczam , że bez względu na wynik wyborów naczelnik Żychski nie był i nie będzie planowany do wymiany.W razie wygranej w Nowoczesnej Pan naczelnik zatrzyma stanowisko w UM oraz równocześnie zasiądzie w radzie nadzorczej spółdzielni oraz na fotelu prezesa spółdzielni. On to wszystko wielce szanowny Panie radny pogodzi i pociągnie przy pomocy czynnika z Pietrowic. Wyniki wyborów w spółdzielni nie są jeszcze ostatecznie zatwierdzone, wielce szanowna pani profesor prawa z uczelni opolskiej już nad tym pracuje. Okazać się może ,że wygra ten który uzyskał najmniej głosów ujemnych a tutaj naczelnik Żychski może okazać się liderem, bo uzyskał najmniej głosów, które w tej określonej sytuacji mogą dać mu zwycięstwo. Wielce szanowny Panie radny ,w Pana wystąpieniu jest zbyt wiele emocji a na sprawę trzeba popatrzeć z dystansu tak jak ja to robię ,będąc równocześnie w delegacji do stolicy , na boisku na Srebrnej oraz na spotkaniu w Pietrowicach . Dlatego mam dystans do spraw a Panu go brakuje wielce szanowny Panie radny.

~Ortu (46.134. * .68) 01.07.2022 12:25

Wszyscy po jednych pieniądzach są. Tylko stołki, władza i kasa. I nic już ich nie interesuje.

~fanklubprezesa (46.223. * .0) 01.07.2022 10:05

Nigdy sie nie podaja do dymisji?! Masz rację, Rooboo, mogliby prznajmniej jeden raz...

~Rooboo (89.151. * .39) 01.07.2022 05:48

A czego die spodziewac po polowym i zychskim? Nigdy sie nie podaja do dymisji , do tego trzeba byc czlowiekiem honorowym i miec jaja, a polowy moze o tym tylko pomarzyc. Żenadą bylo juz to ze prezydent tak mocno sie angazuje w wybory do spoldzielni. ( prawdopodobnie robil to na zlecenie pana z pietrowic ktory ma baaaardzo duze dlugii wobec nowoczesnej, a nie od dzis wiadomo ze to pan z pietrowic ma duzy wplyw na to co robi polowy)

~politycznyzanawca (46.204. * .70) 30.06.2022 22:51

Pedro, wrzuć na luz, na co ci to wszystko. Po coś szeł do tej rady, jak żeś wtedy przegrał z tym lekarzem trzeba było odpuścić. Teraz byś se w bala poszedł na wicher pokopać, w ogródku porobił, a ty siedzisz tam całe popołudnie i słuchasz tych głupot. Nie szkoda czasu ...

~Ryczka (83.4. * .176) 30.06.2022 22:37

Rycka to taki Sterczewski.

~Płoninin (37.47. * .191) 30.06.2022 19:59

Rumun… ty mosz tyn łeb taki czorny od trzimania go w rzyci tego starzika z Wilyński?

~Stopwynajętymtrollom (89.151. * .188) 30.06.2022 18:45

Oj bidne trolle stale piszecie głupoty. Ile to kosztuje ? Z waszych bzdur jasno widać kto za to płaci.

~Miasteczkowo (46.134. * .75) 30.06.2022 17:38

A radni miejscy zamiast realizować zadania miejskich jednostek przekazują do powiatu pieniądze które można by wydać na zadania i jednostki miejskie a więc może skoro sprawy powiatowe są bliższe to warto to przemyśleć....

~posłuszny1234 (194.99. * .240) 30.06.2022 16:03

Tadziu każe Radny musi.

~Szefixpatrzy (77.81. * .188) 30.06.2022 15:44

Radny tak sam z siebie czy na polecenie szefa z Wileńskiej?