Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zwiększ swoja rentę po wypadku z OC sprawcy! Kapitalizacja renty z OC

Co miesiąc otrzymujesz rentę od ubezpieczyciela? Możesz zamienić ją na jednorazową, wysoką wypłatę i dzięki uzyskanym pieniądzom zmienić swoje życie! Jako osoba poszkodowana w wypadku nie zawsze masz szansę na pełen powrót do zdrowia. Nieraz nie jesteś w stanie dalej wykonywać dotychczasowej pracy albo ze względu na niepełnosprawność zwiększają się Twoje potrzeby. W takich sytuacjach obok odszkodowania i zadośćuczynienia przysługuje Ci także renta. Zwykle wypłaca się ją okresowo, co oznacza, że co miesiąc na Twoje konto trafia konkretna, zwykle stosunkowo niewielka kwota.

Zwiększ swoja rentę po wypadku z OC sprawcy! Kapitalizacja renty z OC

Kapitalizacja renty z OC może zmienić Twoje życie

Comiesięczna renta z pewnością jest dla Ciebie pewnym wsparciem finansowym. Nie pozwoli jednak wprowadzić żadnych większych zmian. Oczywiście jeśli masz konkretne plany – np. otwarcie własnego biznesu – zawsze możesz zacząć oszczędzać pieniądze z renty i czekać, aż na koncie uzbiera się odpowiednia kwota. Zwykle potrwa to jednak całe lata. 

A gdyby potrzebne pieniądze mogły od razu pojawić się na Twoim koncie? Większa kwota pozwoliłaby Ci np.:

 • zyskać większą samodzielność,
 • kupić mieszkanie,
 • otworzyć własny biznes,
 • odbyć kosztowne, specjalistyczne leczenie,
 • zainwestować uzyskane środki i zabezpieczyć swoją przyszłość.

Dobra wiadomość jest taka, że takie rozwiązanie istnieje i jest to kapitalizacja renty z OC. Jeśli się na nią zdecydujesz, otrzymywana co miesiąc kwota zostanie zamieniona na jednorazową, dużą wypłatę.  Skapitalizowana renta może mieć wartość od kilkudziesięciu tysięcy do nawet kilku milionów złotych. A to z pewnością są już pieniądze, które pozwolą Ci wprowadzić konkretne zmiany w życiu.

Kapitalizacja renty z OC jest też o tyle dobrym rozwiązaniem, że rent zwykle nie przyznaje się dożywotnio. Może się więc zdarzyć, że ubezpieczyciel z czasem przestanie Ci wypłacać pieniądze albo obniży wysokość kwoty trafiającej na Twoje konto. Dzięki kapitalizacji renty z OC ten problem przestanie istnieć. Od razu otrzymasz konkretną sumę, którą następnie możesz przeznaczyć na wybrane przez Ciebie cele.

Istnieją dwa sposoby na kapitalizację renty. Po pierwsze, możesz skorzystać z drogi sądowej i wnosić, by sąd na Twoje żądanie z ważnych powodów dokonał kapitalizacji renty. Drugie, bardziej powszechne rozwiązanie, to kapitalizacja renty z OC na podstawie ugody zawartej z ubezpieczycielem.

Zakłady ubezpieczeń nieraz same oferują kapitalizację. Nie robią tego jednak z dobrej woli, a dlatego, że może się im to opłacać. Przed zawarciem ugody musisz więc dokładnie sprawdzić, czy wyliczenia ubezpieczyciela rzeczywiście są adekwatne do Twojej sytuacji. Choć skapitalizowana renta zawsze będzie się wydawać szczodrą propozycją, to nieraz po przeanalizowaniu sprawy okaże się, że oferta wcale nie była dla Ciebie korzystna.

Samodzielne ustalenie wysokości skapitalizowanej renty nie jest proste. Nie wystarczy tylko pomnożyć miesięcznej kwoty przez określoną liczbę miesięcy. Znaczenie ma także statystyczna długość życia, inflacja i jeszcze wiele innych czynników. Może być Ci więc trudno ocenić, czy oferta ubezpieczyciela rzeczywiście jest dla Ciebie korzystna.

Wielu poszkodowanych nie zdaje sobie sprawy z tych wszystkich wyżej wymienionych czynników. W efekcie część z nich przystaje na propozycje, które nie są korzystne. Tymczasem etap negocjacji i weryfikacji propozycji towarzystwa ubezpieczeniowego ma kluczowe znaczenie. Podjęta decyzja może mieć wpływ na całą Twoją przyszłość, a zawarcie ugody uniemożliwia Ci dochodzenie jakichkolwiek dalszych roszczeń w przyszłości. Właśnie dlatego tak ważne jest upewnienie się, że zaproponowana kwota jest wystarczająca.

Pomożemy Ci w kapitalizacji renty z OC

Kapitalizacja renty może Ci się wydawać skomplikowanym tematem, ale pamiętaj, że nie musisz mierzyć się z nim samodzielnie. Możesz skorzystać z naszej pomocy, a my:

 • dokonamy weryfikacji Twojej sprawy,
 • powiemy Ci, czy w Twoim przypadku kapitalizacja renty rzeczywiście się opłaca,
 • będziemy reprezentować Cię podczas negocjacji z ubezpieczycielem,
 • upewnimy się, że warunki proponowanej ugody są dla Ciebie korzystne,
 • jeśli zdecydujesz się na kapitalizację renty z OC na drodze sądowej – zadbamy o przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów i wykażemy, że Twój wniosek jest uzasadniony ważnymi powodami,
 • będziemy Cię reprezentować przed sądem,
 • wyręczymy Cię we wszystkich formalnościach.

Skontaktuj się z nami już dziś!

Andrzej Szmuc
Specjalista ds odszkodowań
tel.606 236 583
a.szmuc@solace.pl
www.solace.pl

Materiał zewnętrzny