Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pies zaatakował dzieci. Właściciel ukarany mandatem

W minioną sobotę dyżurny Straży Miejskiej w Jastrzębiu otrzymał zgłoszenie o psie, który pokąsał dzieci. Na Pszczyńską, gdzie doszło do zdarzenia, udał się patrol, który ustalił właściciela i ukarał go 500-zlotowym mandatem.

Pies zaatakował dzieci. Właściciel ukarany mandatem
Mieszaniec lekko pokąsał dzieci. Jego właściciel nie zabezpieczył odpowiednio posesji. /fot. jastrzebie.pl

Informację o zdarzeniu przekazała strażnikom osoba sprawująca opiekę nad dziećmi, które zostały lekko pokąsane w pośladek i nogę. Nie odniosły jednak obrażeń, pomoc medyczna nie była potrzebna.

Straż Miejska odnalazła i ukarała wysokim mandatem właściciela mieszańca, który biegał bez nadzoru. Mężczyzna przyznał się do popełnionego wykroczenia, czyli niezachowania należytych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia człowieka.

Zgodnie z procedurą powiadomiono o zdarzeniu Powiatowego Lekarza Weterynarii w celu objęcia psa 15-dniową obserwacją weterynaryjną. Na miejscu przeprowadzono także kontrolę szczepień zwierzęcia, która nie wykazała nieprawidłowości.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].