Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Recydywiści zatrzymani za włamanie do hurtowni papierosów

Wyszli z hurtowni ze sporym łupem. Jednak niedługo po włamaniu i kradzieży, trafili w ręce policjantów z Jastrzębia. Okazało się, że obaj byli wcześniej karani.

Recydywiści zatrzymani za włamanie do hurtowni papierosów
Z hurtowni ukradli 1500 paczek papierosów o wartości prawie 40 tys. złotych / fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Zatrzymani w tej sprawie decyzją sądu trafili do aresztu tymczasowego na trzy miesiące, o co wnioskowali śledczy i prokurator. Obaj mężczyźni byli już karani, grozi im wieloletni pobyt w więzieniu.

Podejrzani w nocy z soboty na niedzielę włamali się do jednej z jastrzębskich hurtowni i ukradli papierosy o wartości prawie 40 tys. złotych. Pracownicy ochrony odkryli włamanie ok. g. 4:00. Złodzieje, aby dostać się do środka, przecięli siatkę ogrodzeniową i wyłamali drzwi oraz rolety w oknie, powodując straty w wysokości prawie 7 tys. złotych.

Z hurtowni ukradli 1500 paczek papierosów. Poinformowani o zdarzeniu jastrzębscy kryminalni przystąpili do intensywnych działań.

Dzięki pracy operacyjnej i współpracy z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu już parę godzin później, po siłowym wejściu do jednego z sosnowieckich mieszkań zatrzymano podejrzanych mężczyzn.

Zabezpieczono również skradziony przez nich towar. 33- i 45-latek odpowiedzą za kradzież z włamaniem i zniszczenie mienia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].