Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzi rowerzyści zdawali egzaminy w miasteczku ruchu drogowego [foto, wideo]

Grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych z Żor we wtorek uzyskała uprawnienia do prowadzenia roweru. Egzamin odbył się na terenie miasteczka ruchu drogowego, gdzie można w praktyce przetestować swoją wiedzę.

Młodzi rowerzyści zdawali egzaminy w miasteczku ruchu drogowego [foto, wideo]
Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby w wieku od 10 do 18 roku życia korzystające z roweru powinny posiadać kartę rowerową / fot. KMP Żory

Pod czujnym okiem policjantów ruchu drogowego, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty, sprawdzali swoje umiejętności w korzystaniu z roweru oraz wiedzę potrzebną do bezpiecznego poruszania się jednośladem.

Przed rozpoczęściem części praktycznej policjant przypomniał o najważniejszych zasadach. Zwrócił również uwagę na to, jak ważne jest dbanie o stan techniczny roweru.

Uczniowie z zaangażowaniem i determinacją podeszli do wyzwania, wszyscy bez najmniejszych kłopotów zdali egzamin, pokazując swoją gotowość do korzystania z dróg. Na zakończenie emocjonującego dnia, rowerzyści otrzymali od egzaminującego policjanta smycze i materiały odblaskowe.

Jednocześnie policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby w wieku od 10 do 18 roku życia korzystające z roweru powinny posiadać kartę rowerową. Taki dokument stanowi potwierdzenie, że jego posiadacz ma wiedzę i umiejętności techniczne pozwalające mu bezpiecznie i rozsądnie uczestniczyć w ruchu drogowym.

Co ważne, powyższy przepis dotyczy również użytkowników m.in. hulajnóg.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].