Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejny etap przebudowy ul. Raciborskiej. Będą objazdy

W związku z postępem prac remontowych w ciągu ul. Raciborskiej w Rogowie i Bełsznicy kierowcy poruszający się tą drogą muszą liczyć się z utrudnieniami.

Kolejny etap przebudowy ul. Raciborskiej. Będą objazdy
Fragment ul. Raciborskiej po modernizacji 2020 r.

Już za kilka dni, w najbliższy piątek (24.06) rozpocznie się kolejny etap przebudowy drogi powiatowej nr 3512S, czyli ul. Raciborskiej w Rogowie i Bełsznicy. Przypomnijmy, że inwestycja to kontynuacja zadania rozpoczętego w 2019 r., polegającego na kompleksowej modernizacji jednej z głównych dróg powiatowych na terenie gminy Gorzyce. Przedsięwzięcie wchodzi teraz w kolejny etap.

- Od 24 czerwca prace rozpoczną się na odcinku od skrzyżowania z ul. Czyżowicką w Rogowie do skrzyżowania z ul. Czyżowicką w Bełsznicy. Z tego powodu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami - przekazuje Wojciech Raczkowski, kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. Dalej dodaje, że wjazd na modernizowany odcinek możliwy będzie jedynie dla pojazdów budowy, autobusów komunikacji publicznej oraz mieszkańców Rogowa i Bełsznicy. Na przebudowywanym odcinku ruch będzie prowadzony wahadłowo za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Dla pozostałych kierowców przewidziano objazd drogą wojewódzką nr 936 oraz drogami krajowymi nr 45 i 78.

Zadanie finansowane jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita jego wartość to nieco ponad 8 mln zł, z czego prawie 4,5 mln zł stanowi dofinansowanie. Resztę ze swoich budżetów sfinansuje Powiat oraz gmina Gorzyce. Zakres inwestycji obejmuje wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych jezdni na odcinku prawie 2 kilometrów, budowę kanalizacji deszczowej, chodników oraz przebudowę sieci elektroenergetycznej. Wykonawcą zadania jest wyłoniona w przetargu firma DROGRÓD z Ćwieklic.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TV1kurskiego (5.173. * .195) 23.06.2022 17:51
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Hamulec,w Wodzisławiu macie fotografów, zamiast iść do polityki powinni robić zdjęcia.

~Hamulec (5.173. * .113) 22.06.2022 11:27
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Fajnie tam macie w tej gminie Gorzyce nowe drogi i kolejne inwestycje. My w Wodzisławiu ma Kiece , taki zwyczajny hamulec .