Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Medyczna pomoc w weekendy

Od maja działa w naszym regionie Weekendowa Opieka Medyczna. Czym jest ta forma pomocy lekarskiej i pielęgniarskiej – o to pytamy „u źródła”, czyli w Centrum Medycznym Medhouse.

Medyczna pomoc w weekendy

- Choroba nie kieruje się kalendarzem i nieraz atakuje w dni wolne od pracy, kiedy lekarze zwykle są niedostępni – mówi Aleksandra Oślizło, dyrektor CM Medhouse. – Właśnie w takich sytuacjach z pomocą pacjentom przychodzi Weekendowa Opieka Medyczna (WOM).

- Czym różni się WOM od tzw. „nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej”, prowadzonej przez publiczne placówki służby zdrowia w ramach umów z NFZ?

- Idea jest podobna, czyli udzielanie pomocy chorym w czasie, gdy przychodnie są zamknięte. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Wielu korzystających z „publicznej” opieki zdrowotnej, po wielogodzinnym oczekiwaniu na przyjęcie przez lekarza, zastanawia się, czy istnieje jakaś alternatywa. Zwłaszcza, jeśli okazuje się często, że wobec natłoku oczekujących, po wizycie pacjent odsyłany jest do POZ, by dopiero tam otrzymać np. zwolnienie lekarskie.

- Na co zatem może liczyć osoba zgłaszająca się do Weekendowej Opieki Medycznej?

- Przede wszystkim na spełniającą jej oczekiwania konsultację lekarską. Dodajmy: bez długotrwałego czekania na wizytę – mówi Monika Staszyńska, kierownik wodzisławskiej przychodni CM Medhouse. – Brak kolejek oznacza również brak pośpiechu, który w medycynie jest najgorszym „doradcą”. Lekarz dyżurujący w ramach WOM dokładnie zbada pacjenta, wypisze receptę, a jeśli jego stan zdrowia nie pozwala na stawienie się w poniedziałek do pracy – oczywiście wystawi również zwolnienie lekarskie.

- Czy można też liczyć na pomoc, jeśli wymagamy w weekend np. zmiany opatrunku, iniekcji leku albo usunięcia kleszcza po spacerze w parku?

- Tak, w ramach WOM dyżurują także pielęgniarki dysponujące znakomicie wyposażonym gabinetem zabiegowym.

- Z jakich miejscowości zgłaszają się do Państwa pacjenci?

- Ponieważ WOM to unikalna, nowatorska forma pomocy medycznej (udzielana prywatnie i w ramach indywidualnych umów ubezpieczenia) zgłaszają się do nas osoby z całego regionu, czyli obok Wodzisławia Śl., również m.in. z Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Żor czy Raciborza.

- Proszę jeszcze przypomnieć, kiedy i gdzie można się do Państwa zgłosić.

- Weekendowa Opieka Medyczna dostępna jest w przychodni C.M. Medhouse w Wodzisławiu Śląskim (ul. Radlińska 68). Zapraszamy w piątki (18:00-24:00), soboty (8:00-14:00 oraz 18:00-24:00) i niedziele (8:00-14:00). Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie www.medhouse.pl/wom.

Tekst sponsorowany