Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wzorcowy przykład partnerstwa. Otwarto nowy magazyn Logicor dla DHL i Henkel

Wspólne świętowanie 20-lecia partnerstwa DHL Supply Chain i Henkel w Polsce odbyło się 9 czerwca. Wydarzenie towarzyszyło otwarciu nowego magazynu Logicor Racibórz przy ul. Jasnej 1 w dzielnicy Studzienna. W uroczystości wzięli udział pracownicy firm DHL, Henkel i Logicor. Zaproszenie przyjęli przedstawiciele raciborskiego samorządu - wiceprezydent Dominik Konieczny i wiceprzewodniczący rady miasta Michał Szukalski.

Wzorcowy przykład partnerstwa. Otwarto nowy magazyn Logicor dla DHL i Henkel

Pierwsza firma do współpracy

Monika Duda – Tulejko, dyrektor zarządzająca DHL Supply Chain w Polsce na początek wyraziła uznanie dla firmy Logicor. - Bez nich nie byłoby nas tutaj. Mimo trudnych warunków, ciężkiej sytuacji na rynku budowlanym, w terminie i w wysokiej jakości oddali do użytku nową część centrum dystrybucyjnego - stwierdziła dyrektor zarządzająca. Dzięki temu DHL i Henkel mogą rozszerzyć swoją działalność.

Henkel jest długoletnim partnerem biznesowym DHL. Firmy mogą się pochwalić 20-leciem współpracy. - Henkel był pierwszą firmą, z którą zaczęliśmy w Polsce kooperację. Dziękuję, że jesteście z nami. Wspieracie nas ze zrozumieniem i po partnersku podejmujemy różne wyzwania - podkreśliła Monika Duda – Tulejko.

Przekazała pozdrowienia i podziękowania za minione lata od Piotra Okurowskiego, swego poprzednika w funkcji zarządczej. - Czasem stykaliśmy się z trudniejszymi okolicznościami, gdy wolumenu było za mało, lub za dużo. Raz zamykaliśmy magazyn, innym razem otwieraliśmy nowe, ale wciąż współpracowaliśmy. Henkel na całym świecie współpracuje z DHL. W minionym roku ta kooperacja przyniosła kwotę 100 mln euro w obrotach firmy z DHL. Rozwijamy się wspólnie - oznajmiła dyrektor z DHL.

Inwestują w Racibórz od 30 lat

Monika Duda - Tulejko podkreśliła, że ceni sobie współpracę z Urszulą Kostro (Head of Logistic Poland & Baltic, Henkel) za jej otwartość, za budowanie relacji biznesowych i za to jak pomagała budować kulturę wspólnych kontaktów.

U. Kostro przedstawiła Henkel jako wspaniałą firmę ze wspaniałymi ludźmi. - Nierozerwalnie jesteśmy związani z Raciborzem. Henkel od 30 lat inwestuje w tutejszy zakład produkcji detergentów. Produkuje je nie tylko na potrzeby polskiego rynku, ale i zagranicy. To jeden z największych takich zakładów w tym regionie, istotny lokalny pracodawca - zaczęła swoją przemowę szefowa logistyki na Polskę i kraje bałtyckie.

W 2018 roku Henkel za 100 mln zł zbudował nowe hale produkcyjne z nową linią produkcji żeli Persil, „E” i Silan. W 2021 roku miała miejsce kolejna inwestycja - stworzono linię produkcyjną płynów do płukania pod marką Silan, "E" i Perwoll.

- Rozwój fabryki i stopniowe zwiększanie mocy produkcyjnych nie byłoby możliwe bez kooperacji z zaufanymi partnerami, a takim jest DHL, nasz partner logistyczny, z którym od 20 lat współpracujemy - zaznaczyła Urszula Kostro.

Efektywni ekologicznie

Henkel i DHL łączy nie tylko wspólnota interesów. Firmy mają zbieżne podejście do troski o środowisko naturalne. Magazyny DHL wybudowano zgodnie z zasadami zielonego budownictwa i polityką GoGreen DHL.

- Dla firmy Henkel to bardzo ważne, bo od lat podejmujemy działania by zwiększyć efektywność ekologiczną naszych procesów produkcyjnych oraz formuły produktów powstających w Raciborzu. Proszki i płyny są opracowane z myślą o ograniczeniu ich wpływu na środowisko, w fazie użycia ich przez naszych konsumentów. Opakowania są wytwarzane w coraz większym stopniu z wtórnego plastiku - zaznaczyła Urszula Kostro.

Dodała, że Henkel i DHL robią to z myślą o kolejnych pokoleniach.

Zdaniem U. Kostro współpraca Henkel i DHL wkracza w następny etap i zacieśnia się. - Jestem pewna, że to korzyść dla obu firm i dla tego pięknego regionu, w którym działamy. Jest ogromną przyjemnością mieć takich wspaniałych partnerów. Cieszę się, że tu jesteśmy - podsumowała Urszula Kostro Head of Logistic Poland & Baltic.

Cegiełka do wspólnego sukcesu

Deweloperem finansującym rozbudowę centrum dystrybucyjnego DHL była firma Logicor. W jej imieniu wystąpił Michał Ptaszyński Country Manager w Polsce.

Gratulował firmom 20-lecia współpracy, mówiąc o wspaniałym jubileuszu godnym naśladowania. - 20 lat w biznesie to naprawdę coś. Jest to wyjątkowy przykład partnerstwa. Nasz skromny w tym udział jest cegiełką do wspólnego sukcesu - zaznaczył Ptaszyński.

DHL jest jednym z pięciu największych partnerów Logicor w regionie.
- Dzięki skupieniu się na projekcie, udało się nam doprowadzić go do szczęśliwego końca. Nie jest to oczywiste, gdy uświadomimy sobie, że interesy stron w takim przedsięwzięciu bywają często rozbieżne. Na tym przykładzie widać jak ważne jest budowanie nieruchomości nie jako budynków, ale jako wspólnego celu. Nazywamy to w Logicor - Property Thinking - oznajmił Michał Ptaszyński.

Współdziałanie firm DHL, Henkel i Logicor nazwał przykładem współpracy i spojrzenia na budowanie jako wspólnego celu. Pogratulował też firmie Henkel jej wyjątkowego rozwoju. - Ten rozwój był de facto motorem rozbudowy obiektu w Raciborzu- podkreślił.

Ptaszyński wyraził wdzięczność wobec władz miasta za ich przychylność i płynny proces administracyjny. - Co nie było takie oczywiste w czasie pandemii - zauważył.

Na koniec złożył podziękowania dla generalnego wykonawcy inwestycji firmy Pekabex "za świetną robotę bez opóźnień".

Deklaracja wsparcia

Ostatnim z przemawiających był wiceprezydent Raciborza Dominik Konieczny odpowiedzialny w urzędzie miasta za tematykę gospodarczą. Pogratulował firmom dużego sukcesu, który można podziwiać. - Jako władze miejskie cieszymy się z państwa sukcesu, bo wasz sukces jest również sukcesem Raciborza. Zawsze staramy się pomagać biznesowi i deklaruję dalsze wsparcie, także dla przyszłych zamierzeń inwestycyjnych autorów tego sukcesu - podkreślił Konieczny.

Życzył uczestnikom wydarzenia dalszego rozwoju biznesu.
- Bo to oznacza dodatkowe wpływy podatkowe do miejskiej kasy na realizację celów lokalnej społeczności - zakończył D. Konieczny.

Na koniec przedstawiciele partnerów w biznesie - firm DHL, Henkel i Logicor poczęstowali gości okolicznościowym tortem, będącym słodką miniaturką centrum dystrybucyjnego DHL w Raciborzu-Studziennej.

Część artystyczną zapewnił zespół folklorystyczny Raciborzanie pod kierunkiem Aldony Krupy-Gawron z SKZR Źródło. Młodzież zaprezentowała się w tańcach i przyśpiewkach regionalnych.

(m)

Materiał zewnętrzny