Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Wodzisławskie o wezwaniu do zapłaty 2 mln zł w Bukowie

Powraca temat asfaltowni PRD w Bukowie, a w zasadzie jej braku, co według PRD z Raciborza ma skutkować stratami. Właśnie odszkodowanie za te rzekome straty PRD chce otrzymać od Stowarzyszenia Buków dla Pokoleń. Pismo, które otrzymali działacze wzbudziło poruszenie, a także zdziwienie, że raciborska firma miejska skłania się do takich posunięć.

Nowiny Wodzisławskie o wezwaniu do zapłaty 2 mln zł w Bukowie

W tym numerze także wraca temat Pałacu Dietrichsteinów. Podczas posiedzenia komisji oświaty i kultury rady miejskiej prezydent uspokoił radnych, że powodem opóźnień jest nałożenie się różnych sytuacji, a nie tylko wina jednostki. Padła też data planowanego otwarcia pałacu.

Z Grzegorzem Grabowskim oraz Dawidem Brodalą rozmawiamy o ich akcji przekazywania rowerów. Panowie w powiecie wodzisławskim rozdali już ponad 600 rowerów, a nie mają zamiaru kończyć swojej akcji!

Piszemy także o pieniądzach, jakie otrzyma gmina Godów z Polskiego Ładu. Już wiadomo, że przy obecnych cenach usług budowlanych i materiałów, gmina będzie musiała dołożyć własne środki do dofinansowanych zadań.

Ponadto w najnowszym wydaniu sporo relacji z ostatnich wydarzeń, m.in. procesji Bożego Ciała, Parafiady w Rogowie, Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].