Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Spór o… most? Czyli walki drużynowe na moście podczas Festiwalu Średniowiecznego [ZDJĘCIA]

W ostatni dzień XII Festiwalu Średniowiecznego odbyły się między innymi walki drużynowe na moście.

Spór o… most? Czyli walki drużynowe na moście podczas Festiwalu Średniowiecznego [ZDJĘCIA]
Woje podczas walk drużynowych

Walka tak naprawdę odbywała się przed bramą główną grodu Drengów znad Górnej Odry.

Cztery belki ustawione na polu bitwy imitowały most. Do walki stawały po dwie drużyny wojów na obu krańcach mostu.

Zasady były dość proste. Na słowo "start" drużyny wojów napierały na siebie z bronią. Drużyna, która wybiła wszystkich przeciwników lub wypchęła ich z mostu wygrywała.

Sędziowie stojący przy krawędzi mostu bacznie sprawdzali czy któryś z uczestników nie łamie zasad. Za złamanie ich uczestnik obrywał kijem po głowie lub był zdyskwalifikowany.

12. Raciborski Festiwal Średniowieczny 2022 6 wiadomości, 3 komentarze w dyskusji, 682 zdjęcia, 1 film
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].