Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piaszczyste plaże, przystań i wypożyczalnia sprzętu. Kiedy otwarcie sezonu na kąpielisku Śmieszek?

Od trzech lat to jedyne otwarte latem i nadzorowane kąpielisko w Żorach. Kieruje nim tutejszy MOSiR, który będzie na bieżąco badał jakość wody, wyznaczy strefy dla osób, które potrafią pływać, jak i dla tych, którzy wolą tylko "zamoczyć nogi" oraz brodzik dla dzieci. Na miejscu o bezpieczeństwo będą dbać ratownicy. Plażowicze znajdą dla siebie miejsce na piaszczystych plażach.

Piaszczyste plaże, przystań i wypożyczalnia sprzętu. Kiedy otwarcie sezonu na kąpielisku Śmieszek?
Na miejscu przez całe wakacje czynny będzie punkt gastronomiczny i wypożyczalnia sprzętu wodnego / mosir.zory.pl

Miejski wypoczynek nad wodą

Spragnieni wakacyjnego wypoczynku mogą już planować czas na Śmieszku. Atrakcji z pewnością nie zabraknie, o czym zapewnia MOSiR w Żorach, który zadbał również o przygotowanie odpowiedniej infrastruktury. Na miejscu przez całe wakacje czynny będzie punkt gastronomiczny i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Miłośnicy relaksu na wodzie będą mogli wybierać z oferty kajaków, rowerków wodnych, desek sup czy wielofunkcyjnej łodzi wiosłowej, którą można przekształcić np. w żaglówkę. Wyznaczono także miejsce do zrobienia ogniska. Łączna powierzchnia plaż to ok. 2,5 tys. m2, są ławeczki i przebieralnie.

Kiedy otwarcie sezonu na Śmieszku?

Kąpielisko zainauguruje sezon 25 czerwca i będzie czynne do końca sierpnia, codziennie od 10-19. W programie Akcji Lato przygotowano kilka imprez sportowo-rekreacyjnych w tym zabawy, konkursy, turnieje plażowe oraz regaty kajakowe. Obiekt będzie całodobowo monitorowany.

W galerii zdjęć zobaczysz, jak wyglądają wakacje na kąpielisku Śmieszek.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kokaroka (31.60. * .138) 19.06.2022 18:05

Dla miłośników kąpieli w zupie...