Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Procesja w Sudole przeszła wokół nowej siłowni. Boże Ciało w dzielnicy Raciborza

Trasa tegorocznej, sudolskiej procesji prowadziła ulicami Korczaka, Wojnowicką i Czynu Społecznego. Ustawiono tam cztery ołtarze, przygotowane przez rodziny Błaszczok, Krypczyk, Krupa i Płaczek. Radość proboszczowi sprawiła liczna grupa Marianek. - Tylu naraz w naszej parafii jeszcze nie widziałem - cieszył się ks. Norbert Nowotny.

Procesja w Sudole przeszła wokół nowej siłowni. Boże Ciało w dzielnicy Raciborza
Uczestnicy procesji w Sudole przeszli drogą wojewódzką - ulicą Korczaka

Materiał wideo:

Dla kapłana nie była to łatwa celebracja, bo niedawno uległ wypadkowi rowerowemu i odczuwał jego skutki. Przepraszał wiernych, że nie może głośno mówić i śpiewać. Zamiast kazania odczytano świadectwo słynnej Wandy Półtawskiej, znanej z zaangażowania w krzewieniu wiary katolickiej. To bliska przyjaciółka Karola Wojtyły, polskiego papieża. Jej wspomnienie na temat oddawania należytej czci Jezusowi Chrystusowi wpisało się w święto Bożego Ciała.

W procesji wzięły udział poczty sztandarowej miejscowej OSP i Marianek. Na przedzie religijnego pochodu szli mężczyźni, za nimi dzieci sypiące płatki kwiatów (dziewczynki, w tym tegoroczne - komunijne) i dzwoniące dzwoneczkami (chłopcy i ministranci).

Parafianie z parafii Matki Bożej Różańcowej dopisali frekwencją i w ostatnich pandemicznych latach była to najliczniejsza procesja bożocielna. Wkrótce (niedziela 19 czerwca) wierni z dzielnicy Sudół udadzą się na kolejną pieszą procesję, tym razem do sanktuarium Matki Bożej w Raciborzu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].