Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Polowy zabił ćwieka opozycji: Unia Racibórz to spółka społeczna, gdzie koszty nie są najważniejsze

O aktualnej sytuacji finansowej Unii prezydent powiedział na majowej sesji niewiele, choć właśnie o pieniądzach wydawanych teraz na spółkę chcieli mówić radni. Bo jej bilans jest na minusie, a długi rosną. Obecny w urzędzie prezes Kamil Paruzel na większość pytań nie umiał odpowiedzieć od razu. W dyskusji na temat Unii wzięło udział aż 14 z 22 radnych.

Polowy zabił ćwieka opozycji: Unia Racibórz to spółka społeczna, gdzie koszty nie są najważniejsze
Prezes Unii Racibórz został gruntownie przepytany przez radnych Raciborza podczas majowej sesji
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Odkąd Miasto Racibórz powołało do życia swą nową spółkę, atmosfera wokół niej - z poziomu samorządu - tylko gęstnieje. Prezydent Dariusz Polowy pokazuje jasne strony przedsięwzięcia - do miasta przyjeżdżał kilkakrotnie autorytet trenerski Marek Śledź, a opozycja grzmi, że nowy twór kosztuje podatników coraz więcej.

Mirosław Lenk, który był przeciwny tworzeniu spółki od początku dyskusji o tym projekcie, powtarza, że bez swojej infrastruktury nie sposób Unii zarabiać tyle, by mogła wypracować jakiś zysk. Praktycznie cały jej budżet stanowi miejska dotacja, z której i tak większość idzie na płace pracowników spółki.

600 pytań o Unię

Prezydent Polowy rozegrał majową sesję w swoim stylu - przyniósł tam prezentację, z której wynika, że Unia jest bliska awansu z okręgówki do IV ligi, a radni nie chcą jej pomóc, hamując budowę w mieście boiska ze sztuczną nawierzchnią. Przypomniał, że za kadencji Mirosława Lenka wydano na infrastrukturę sportową 55 mln zł, ale nie znaleziono pieniędzy na sztuczną murawę dla Unii.

Dodatkowo wskazał, że Unia jest przedmiotem licznych ataków i donosów do organów ścigania. - Spółka jest nękana, byli szkodnicy co chcieli ją wykreślić - podkreślił prezydent.

Polowy nie omieszkał podać, że na temat Unii zadano urzędnikom ponad 600 pytań w trybie dostępu do informacji publicznej.

Unia potrzebuje więcej

Włodarz zapowiedział, że przyjdzie do rady z wnioskiem o zwiększenie nakładów na spółkę, bo ta awansując do wyższej klasy rozgrywkowej, będzie ponosić wyższe koszty. Teraz podróżuje na mecze wyjazdowe po terenie powiatu i okolic. W IV lidze musi wyjeżdżać do miejscowości na terenie całego Śląska.

Na sesji tylko prezes Unii - Kamil Paruzel siedział obok prezydenta Polowego. Poozstali szefowie spółek miejskich zajęli miejsca z tyłu sali obrad

Radni dowiedzieli się od prezydenta, że Unia dostaje z Miasta faktycznie coraz mniej pieniędzy. Zrobił zestawienie nakładów w oparciu o wysokość płacy minimalnej i okazało się, że w 2011 roku Unia dostawała kwoty o wartości 219 takich płac, a ostatnio o połowę mniej.

Polowy nazwał Unię spółką społeczną, nienastawioną na zysk, a wartości pozafinansowe. Uważa, że klub oddaje Miastu nakłady w postaci rosnącej grupy wysportowanych i zadowolonych młodych piłkarzy.

Mówi Kamil Paruzel.mp3

Trenerzy są zachwyceni

Do pozytywnych efektów działania nowej Unii przekonywał radnych trener główny Marek Hanzel. Na sesji zaprezentowano nagranie z jego wypowiedzią. Podkreślił, że współpraca z trenerem Markiem Śledziem dała mu wiedzę, jakiej nie powziął na żadnej z licznych kursokonferencji czy odbytych szkoleń. - Dostaliśmy gotowca jak poprawić jakość szkolenia. Wprowadziliśmy nowe standardy pracy treningowej czy meczowe. Zunifikowaliśmy proces szkolenia. Ta technologia opiera się na decyzyjności, jest projektem długoterminowym i choć nie wszystkie efekty są już zauważalne, to cierpliwe planowanie je przyniesie - mówił trener. Jako przykład dobrej roboty pokazał awans trampakrzy do I ligi śląskiej, gdzie Racibórz mierzy się z uznanymi akademiami piłkarskimi. - Poprawia się decyzyjność tych chłopaków, przybywa efektów szkoleniowych. Unii brakuje boiska z syntetyczną nawierzchnią, by osiągnąć więcej - podkreślił Hanzel.

Mówi Mirosław Lenk.mp3

Tu D. Polowy dodał, że robił wszystko by przekonać radę, aby za 3,5 mln zł powstał w Raciborzu taki obiekt. Radnym opozycji nie spodobała się prezentacja prezydenta. Zarzucili mu, że mówi nie na temat, bo oni chcieli rozmawiać o finansach Unii.

Potrzeba jeszcze czasu

Po tym jak skończył Polowy, wystąpił przed radą prezes Unii Kamil Paruzel. Przekonywał radę, że spółka miejska rozwija się w każdym obszarze, w oparciu o swoją strategię rozwoju. Szkoli trenerów wykorzystując metody klubu partnerskiego - Rakowa Częstochowa.

Zorganizowali dużo eventów, żeby budować nasze drużyny. Dla dzieci powstawały różne inicjatywy, jak np. obozy w Świeradowie i Nowej Rudzie, jak turnieje piłkarskie, jak półkolonie piłkarskie. Mamy u siebie nie tylko dzieci z miasta. Prowadzimy zajęcia na naprawdę dobrym poziomie. Nawiązujemy liczne współprace, m.in. z PWSZ. Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby to wszystko nabrało rozpędu, ale dzieci i młodzieży mamy więcej niż przed rokiem - z 60 ich liczba w klubie wzrosła do 118 - oznajmił szef Unii.

Jak zareagowali na te wystąpienia rajcy? Wypowiedziało się ich 14 z obecnych 22.

Wiceprzewodniczący rady Michał Szukalski czekał na plany finansowe, materiały o strategii Unii więc ocenił informacje przedstawione na sesji jako “le cabaret”.

Jak padają trudne, niewygodne pytania to pan prezydent się chowa, mówi nie na temat. W jego prezentacji brakowało tylko drzewa genealogicznego - skomentował.

37 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~58ht68knbt6 (46.134. * .215) 02.06.2022 07:46

Radni miejscy chyba nie są tak bardzo zainteresowani swoimi zadaniami i sprawami miasta skoro oddają 800 tys.do powiatu gdy powiat ma swoje dochody i jak nimi zarzadza to temat radnych powiatu. Zamiast doposażyć szkoły i przedszkola miejskie, zainwestować w dzieci miejskie, zamiast pomyśleć o potrzebach miejskich jednostek. Niby chca być radnymi miasta a wolą zadania powiatu? Polityka.

~podobnokoniecznie (162.220. * .61) 01.06.2022 21:04

czy oni się nie boją, że wreszcie władza się zmieni i taki pożal się boże prezesina będzie odpowiadał całym majątkiem swoim za to co nawyprawiał w spółce.

~primadonnalex (162.250. * .99) 27.05.2022 15:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ćwiek zabił ćwieka ...opozycji. redaktorze litości!!! co to za prymitywne słowne zbitki? A z tym trzeba będzie potem żyć!!!

~kibicunii (46.204. * .127) 27.05.2022 13:07
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Oni robią to celowo. Pisać głupoty niech Prezes odpisuje na anonimy zamiast zająć się tym, co powinien. Potem można powiedzieć, że nic nie robi, nie ma sponsorów i wszystko jestem be. Jak ma znaleźć sponsorów gdy zajmuje się głupotami, a wy robicie Unii złą reputację? Obłudnicy. Ale złamiemy was dobrą pracą i wynikami, odszczekacie to wszystko...

~Zatroskani_aktorzy (193.200. * .34) 27.05.2022 11:24
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Hamulcowi tak się martwią finansami, że dobrowolnie oddają środki do innej jednostki budżetowej jaką jest powiat. Chcą utopić miliony w działce, na którą nie mają jakiegokolwiek pomysłu, ale tutaj to wolą tematu nie ruszać. Narazili nas na większe koszty związane z polityką śmieciową, ale fajniej jest grać zatroskanych o sprawy mieszkańców. Mogło być boisko już dawno, ale woleli pograć tematem politycznie. Dajcie Polowemu działać. On już sporo spraw wyprostował jak choćby wodociągi, o które też tak zaciekle walczyliście. Dajcie sobie spokój, bo my dobrze wiemu komu naprawdę zależy na mieszkańcach i na pewno nie nest to opozycja. Winda w UM, żłobek i lodowisko, to kolejne dobre przykłady ich troski o nas. Niektórym marzą się chyba kolejne pieniądze z komisji. Żałosne co pieniądze robią z ludźmi. Lenk totalnie powinien zamilknąć. Eko-okna, naprawa basenu, betonowa przystań, kafejka oraz pralnia. Mówi ci to coś?

~CoWyNaTo (78.31. * .146) 27.05.2022 10:24
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Informuję sportowców i kibiców innych dyscyplin sportów, że wybudowanie boiska ze sztuczną nawierzchcnią spowoduje, że piłkarze zdecydowanie rzadziej będą korzystać z hal sportowych. Informuję też, że boisko kiedyś na 1000% i tak zostanie wybudowane tylko dla hamulcowych jest to teraz sprawa polityczna, byle tylko Polowemu dowalić.

~doićłatwojest (78.31. * .162) 27.05.2022 10:08
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W ciągu ok. 18 miesięcy spółka Unia dostała od Polowego ponad milion złotych! Zadłużenie z tego co mówiono ma na jakieś 500 tys.To ja się pytam na co te pieniądze wydaje prezes???!!!

~CoWyNaTo (78.31. * .146) 27.05.2022 09:25
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jak czytam co Polowy mówił na sesji o hamulcowych wybudowania boiska ze sztuczną nawierzchnią w Raciborzu to włos jeży sie na głowie "Dodatkowo wskazał, że Unia jest przedmiotem licznych ataków i donosów do organów ścigania. - Spółka jest nękana, byli szkodnicy co chcieli ją wykreślić - podkreślił prezydent. Polowy nie omieszkał podać, że na temat Unii zadano urzędnikom ponad 600 pytań w trybie dostępu do informacji publicznej." Jak prezes Unii ma pozyskiwać sponsorów dla Unii jak musiał odpowiadać na 600 pytań z których nic nie wynika ??? ! No jak ? Te 600 pytań i donosów tak naprawdę pogrążają politycznie hamulcowych wybudowania boiska ze sztuczną nawierzchnią w Raciborzu.

~CoWyNaTo (78.31. * .146) 27.05.2022 09:17
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czytając hejty blokujących budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią w Raciborzu, które służyłoby i Unii i LKS-om dochodzę kolejny raz do wniosku, że radni związani z Lenkiem i Szukalską robią z tej sprawy POLITYCZNY TEATR. Ponieważ ich celem nadrzędnym są dobre wyniki wyborcze w następnych wyborach. Apeluję do Was, Pani Szukalska, Panie Lenk jak uważacie, że coś w Unii źle funkcjonuje, to zaproponujcie konkretne, lepsze rozwiązanie. Przestańcie bić co miesiąc polityczną pianę. Przecież nie zabronicie setką dzieci w Raciborzu grać w piłkę nożną?

~kutromba (23.106. * .30) 27.05.2022 08:26
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

kiedy Polowy namawiał radnych na te spółkę, to argumentował, że będzie racjonalizacja kosztów , przejrzystość i kontrola, teraz kiedy koszty szybują w górę,spółka ma straty to to jest spółka społeczna gdzie koszty nie grają roli a kontrola i przejrzystość polega na tym, że prezes nawet nie udaje , że nic nie wie , radni nie dostają na czas dokumentów a Polowy publicznie się chwali, że nie odpowiedział na 600 zapytań publicznych w sprawie Unii.

~kibicunii (46.204. * .198) 27.05.2022 08:20
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ta, tyle paragrafów że do tej pory wszystkie donosy umorzono. Oj Marku, tyle pisania i nic z tego nie wynika. Boli co....

~XTGwr34 (85.194. * .111) 27.05.2022 06:56
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

zarządzanie spółką Unia to nieudolność i patologia.spółka nie realizuje celów dla jakich została powołana, ma obecnie narastający ujemny wynik 3 krotnie przekraczający wartość kapitału, obecny prezes to bezczelny naturszczyk nie mający pojęcia o kierowaniu jakąkolwiek spółką. Unia egzystuje tylko dzięki temu, że doi miasto ,składając w konkursach oferty z nieprawdziwymi danymi.Środki które w tych konkursach przyznaje Unii prezydent w minimalnym stopniu idą na szkolenie dzieciaków a w większości są wykorzystywane na wynagrodzenia dla zarządu i rady nadzorczej spółki, na wynagrodzenia zawodników seniorów . Unia powołana do budowy ,rozbudowy i utrzymywania obiektów sportowych przez 2 lata nic w tym kierunku nie zrobiła , nie potrafi nawet zadbać o boisko na Srebrnej,które się do grania już mało nadaje.
To jest patologia, na której paru cwaniaczków kasę robi,pod pozorem szkolenia dzieciaków. obecny prezes nawet nie zdaje sobie sprawy ile paragrafów na nim już ciąży.
niestety opozycja w radzie miasta jest na tyle nieudolna, że przyznaje w budżecie środki na tę patologię.Dlaczego mieszkańcy maja się na te patologiczną Unie składać ze swoich podatków?

~kibicunii (46.204. * .75) 26.05.2022 21:24
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Znajdziemy sobie i to kilku. Dotacja też mam nadzieję będzie adekwatna do poziomu. Wy sobie dalej żyjcie w waszym lksowym świecie. Ja np nie chcę aby z moich podatków kasa szła na b klasę. Mam prawo?

~LKSnaNIE (94.40. * .173) 26.05.2022 20:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

To sobie kibicuniu sponsoruj sam z innymi zwolennikami ta unie, a nie za publiczne pieniądze doić na długi tej spółki!LKSow tez nie obchodzi wasze ujadanie,znajdźcie sobie sponsora!

~kibicunii (46.204. * .75) 26.05.2022 20:23
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Powiem wam tak przeciwnicy Unii, nic już teraz nie zatrzyma marszu do przodu tego klubu. Choć byście pisali setki donosów, choćbyście zaklinali rzeczywistość to Unia idzie do przodu. Będziecie w szoku przy kolejnym bilansie. A ty drogi rodzicu dziecka z LKS zrozum, że spółka jest po to aby szkolić jak najlepiej, LKS jest ważny dla zapewnienia ruchu tym, którzy nie mają w danym momencie odpowiednich umiejętności. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że tylko wśród najlepszych zawodników w jednym klubie każdy indywidualnie może się rozwinąć. Ktoś chce to negować?

~tylkonaszaunia (89.151. * .61) 26.05.2022 19:30
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

~LKSnaNIE nikogo nie obchodzi zdanie z Markowic. Panie Kuliga najpierw się pan dowiedz skąd pieniądze ma Tworków i jakie kwoty płaci zawodnikom a potem się wypowiadaj.

~H20 (5.173. * .125) 26.05.2022 19:29
oceniono 8 razy
8
Zgłoś

A park pana Polowego ten pod cmentarzem na końcu miasta za 5 milionów - kto tam będzie chodzil tak daleko, to co troliki jaki będzie; prywatny czy państwowy? Dobry ten park od pana Polowego troliki czy zły? Jak was znam to dobry, bardzo dobry ( ale dla was i pana Polowego) dobry bo go wymyślił wasz człowiek czyli Dariusz Polowy. Park na Ogrodowej mimo wielkiego społecznego zapotrzebowania i poparcia ( to jest społeczne a nie ta spólka) byłby nie dla jednej osoby ale dla tysięcy osób.

~ByłySRC (188.146. * .236) 26.05.2022 19:11
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A co jest z tym stadionem, który kiedyś Lenk wyremontował chyba za 11 czy 12 baniek (nie wiem ile było dotacji). Dzieje się tam coś?

~LKSnaNIE (94.40. * .173) 26.05.2022 17:07
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Ja rodzic dziecka raciborskiego LKSu mowie nie dojeniu miejskiej kasy na spółkę unia!!!Wszystkich traktować równo! To są również nasze mieszkańców pieniądze!

~SępyPrecz (46.134. * .77) 26.05.2022 16:20
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Labus, Klima, Szukalska, Kuliga… a nawet Rycka i Lenk. Dla nich trybuny Unii powinny być zamknięte! Wszystko zniszczyć, zaorać, wygasić, byle nikt inny nie miał sukcesu. Byle to oni a nie Polowy mogli otworzyć boisko. Wstydu nie macie! Won od raciborskiej piłki!

~CoWyNaTo (78.31. * .146) 26.05.2022 15:35
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Lenk i Szukalska ze swoimi żołnierzykami zostali wczoraj przez prezydenta Polowego zaorani. Ja mam do Was radni hamulcowi propozycję, zamiast strzelać fochy, szukać dziury w całym zróbcie coś pożytecznego. Niech każdy z Was do prezesa Paruzela przyprowadzi jednego chociaż przedsiębiorcę / sponsora, który będzie chciał wesprzeć piłkarską Unię. Ile co miesiąc macie z tych Waszych diet 1200 zł? A Szukalski jako zastępca przewodniczącego ma ponad 2000 zł? To chyba za takie pieniądze możecie coś konkretnego, oprócz np. bicia piany na sesjach, zrobić możecie?

~Motorniczy90 (185.225. * .45) 26.05.2022 15:16
oceniono 9 razy
-9
Zgłoś

@MD na przykład nie dostanie Boguś na prywatny park pod domem. Opozycja lekką ręka chce oddać 2 mln na zachcianki ekoterrorysty a na klub sportowy dla dzieciaków żałują.

~Unia4Life (91.250. * .244) 26.05.2022 15:12
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Ja mam pytanie do radnego Lenka. Skoro Unia jako stowarzyszenie to taki fantastyczny twór to gdzie były wyniki. Pieniądze wykładane przez miasto są takie same. Tylko w końcu mamy klub który wygrywa. Opozycji i ich super pomysłom już dziękujemy.

~MD (10.0. * .15) 26.05.2022 15:10
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Wszystko fajnie, że Uni tak dobrze idzie, ale sytuacja jest taka: radni reprezentują Raciborzan i nie chcą wydawać na piłkę nożną więcej niż do tej pory wydawano. Tymczasem prezydent ich nie słucha, choć też wybrali go Raciborzanie, ale nie ma poparcia większości radnych. Za te sukcesy Uni Racibórz zapłaci brakiem wydatków na inne cele. Budżet nie jest z gumy. Dostaną piłkarze, to nie dostaną zapasy i pływanie.

~WicherPlania (78.31. * .34) 26.05.2022 15:08
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Zobaczcie na te twarze. One mówią wszystko. Szukalska, Klima, jakaś damulka w niebieskim. Ci ludzie nigdy nie grali w piłkę, raczej się nie gimnastykowali, a chcą się wypowiadać o sporcie. Jeden już dziadek, drugi jeszcze kawaler, trzecia bezdzietna stara panna - i oni mają decydować o tym jak trenują nasze dzieci? To jest żałosne!

~HamulecTakNaMnieWolaja (77.81. * .189) 26.05.2022 15:05
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Hehehe ale się tłumaczą. Opozycja nic do Unii nie ma i nawet gratulują sukcesów ale muszą trochę poprzeszkadzać prezydentowi. Słabe to jest państwo radni hamulcowi

~mcncncnc (91.199. * .17) 26.05.2022 14:54
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

"...przyjdzie do rady z wnioskiem o zwiększenie nakładów na spółkę..." Jako mieszkaniec Raciborza nie życzę sobie, że by zwiększać nakłady na Spółkę Unia Racibórz. Jest wiele innych możliwości do pozyskania funduszy. Trzeba tylko ruszyć głową. Niech ruszy osobiste kontakty darek nic nie mogę portowy. Wieczne manipulowanie w jego wydaniu i brak współpracy. Wstyd mi za takiego prezydenta.

~SzkodnicyZradyMiasta (82.180. * .138) 26.05.2022 14:53
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Lenk z Szukalską udają że nie rozumieją po co jest Unia Racibórz. Udają że nie rozumieją że zajęcia dla dzieci i młodzieży zawsze są niedochodowe. Udają że chcą pomóc, a w rzeczywistości przeszkadzają.

~Spolecznydluznik (5.173. * .135) 26.05.2022 14:03
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Spółka społeczna śmiech na sali,polowy tworzy nowe prawo! Ot utworzył sobie z połowy społeczna spółkę Unie,żeby teraz tłumaczyć się z bankructwa spółki,no dramat,kto głosował na tego nieudolnego zarządcę?!To my mieszkańcy składamy się na ten dług społecznej spółki polowego,czyli wszyscy mamy taki społeczny dług!

~MarLuks (193.56. * .142) 26.05.2022 13:48
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Hamulcowi krzyczą i marudzą a nasza Unia pierwszy raz od wielu lat ma szansę na realny awans i powrót do lat świetności. Panie Polowy robić swoje a na hamulcowych nie patrzeć.

~Oneoneone (94.229. * .108) 26.05.2022 13:42
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Przecież takie same pieniądze dostawała Unia z miasta gdy była stowarzyszeniem a wyników nie było. Straszenie niewypłacalnością spółki to cyniczna gra polityczna. Czas pokaże czy ciemny lud kupi tą ściemę.

~MniejPolityki (178.238. * .171) 26.05.2022 13:37
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Panie Lenk gdybyście nie opowiadali głupot na komisjach to by was Polowy nie gasił na sesji. Proponuje mniej polityki a więcej pracy dla miasta.

~polowaunia (78.31. * .162) 26.05.2022 13:37
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Polowy sam zrobił unii największą krzywdę tworząc spółkę, która teraz jest niewypłacalna. Te pieniądze mogłoby być wykorzystane dla dzieci, a tak poszły w błoto i nadal idą bo to zadłużenie rośnie.

~Ladors (217.138. * .76) 26.05.2022 13:34
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Ponad 600 pytań w trybie dostępu do informacji publicznej??? Labus się rozkręcił pisząc swoje donosy.

~kaśka098 (45.134. * .177) 26.05.2022 13:25
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Teraz jasno widać o co chodzi tej opozycji.

~opozycjaDoZaorania (194.99. * .245) 26.05.2022 13:22
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Po raz kolejny radni Lenka i Szukalskiej obudzili się z rękami w nocniku.

~DyzmaNikodem (46.204. * .6) 26.05.2022 13:13
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Mam wrażenie, że program opozycji ogranicza się do strzelania w Polowego, co im nie wychodzi.