Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

KTT Spin zdobył III miejsce oraz wyróżnienie na festiwalu w Żorach

W ubiegłą niedzielę, 22 maja zaraz po sobotniej Galii Tanecznej Mix w Wodzisławiu Śląskim, formacja dziewczęca Venus z Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprezentowała się w Festiwalu Tanecznym „Dzieci Dzieciom Bez Barier” w Żorach. Za swoją prezentację otrzymali 3 miejsce. Razem z nimi zaprezentowała się formacja Carmen. Debiutowała na scenie w nowym składzie i nowym układzie tanecznym. Za prezentację otrzymali wyróżnienie I stopnia.

KTT Spin zdobył III miejsce oraz wyróżnienie na festiwalu w Żorach
Tancerki z Wodzisławia na Festiwalu Tanecznym „Dzieci Dzieciom Bez Barier” w Żorach. fot. KTT Spin

KTT Spin zdobył III miejsce oraz wyróżnienie na festiwalu w Żorach

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działa przy WCK od niespełna 40 lat. Formacja specjalizuje się zarówno w tańcach latynoamerykańskich jak i standardowych. Bierze udział w przeglądach i festiwalach tańca, mistrzostwach Polski, Europy i świata.

Serdecznie gratuluję Spinowi sukcesów na festiwalu w Żorach. Był to dla nich wyjątkowo wymagający weekend. 21 maja zatańczyli na Gali MIX a dzień później na festiwalu w Żorach. Dziękuję instruktorom za wspaniałe przygotowanie naszych tancerzy – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Instruktorami klubu są Elżbieta Lasocka, Sebastian Lasocki oraz Julia Gawlik. Formacja jest corocznym pomysłodawcą i koordynatorem Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX w Wodzisławskim Centrum Kultury, na którą rok rocznie przyjeżdża około 1000 tancerzy z całej Polski. Klub prowadzi zajęcia w kilku grupach wiekowych: Spin, Venus-Dancing Spin, Carmen, Carmenki, Back to dance, Szafir, Latin Dance i mini formacje Shadow Dance. Każda z grup rożni się ze względu na wiek tancerzy i stopień zaawansowania. KTT przyjmuje dzieci w wieku od 7 lat, poprzez młodzież aż po osoby dorosłe, początkujących oraz zaawansowanych w tańcu.

Kolejnymi wyzwaniami tanecznymi dla Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN będą: pokaz podczas 51. Dni Wodzisławia Śląskiego na wodzisławskim rynku 10 czerwca oraz udział w w XVIII Festiwalu Tańca „Złote Sznurowadło 2022” w Libiążu zaplanowanym na 11 czerwca. Zespół ponadto przygotowuje się do koncertu galowego zaplanowanego na 19 czerwca br. w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].