Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Palił się kościół w Pietraszynie? Spokojnie, to tylko ćwiczenia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ochotnicza Straż Pożarna w Pietraszynie (gm. Krzanowice) świętuje w ten weekend jubileusz 110-lecia. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji, m.in. gminne ćwiczenia strażackie.

Palił się kościół w Pietraszynie? Spokojnie, to tylko ćwiczenia [ZDJĘCIA, WIDEO]
Ćwiczenia rozpoczęły trzydniowe strażackie świętowanie w Pietraszynie (fot. OSP KSRG Krzanowice)

Pożar butli propan-butan w kościele pw. św. Barbary w Pietraszynie, a do tego cztery osoby ranne – takie zgłoszenie w ramach szkolenia „Ready to Help” otrzymali strażacy z regionu (OSP Krzanowice, OSP Borucin, OSP Bojanów, OSP Pietraszyn, OSP Wojnowice, OSP Samborowice, OSP Bieńkowice, SDH Sudice oraz JRG Racibórz). Tę miejscowość na ćwiczenia wybrano nieprzypadkowo, a połączono je ze 110-leciem miejscowej jednostki, która przypada na ten weekend. Dodatkowo przetestowano nową pompę szlamową, która znajduje się na wyposażeniu OSP Borucin.

Zadaniem strażaków było znaleźć butlę z gazem propan-butan, wyprowadzić poszkodowanych, udzielając im pierwszej pomocy i docelowo ugasić pożaru. Część jednostek zajmowała się podawaniem wody z rzeki do strażaków znajdującym się na terenie kościoła.

fot. OSP KSRG Krzanowice


Czytaj także: 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].