Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodzisław: Już w czwartek Festiwal Karaoke ŚpiewaMY. Zagra Long&Junior

W Wodzisławskim Centrum Kultury 19 maja od godz. 9.30 odbędzie się już po raz piąty Festiwal Karaoke Osób Niepełnosprawnych „ŚpiewaMY”. Jego organizatorem jest społeczność Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. 

Wodzisław: Już w czwartek Festiwal Karaoke ŚpiewaMY. Zagra Long&Junior
Gwiazdą festiwalu będzie zespół Long&Junior. fot. arch. UG Nędza

Wodzisław: Już w czwartek Festiwal Karaoke ŚpiewaMY. Zagra Long&Junior

Jak podkreśla Aleksandra Hawrył, koordynatorka imprezy, festiwal jest ważnym kulturalno-społecznym wydarzeniem organizowanym dla całej śląskiej społeczności związanej ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami. Honorowym patronatem festiwal objął starosta wodzisławski Leszek Bizoń.

W jury tegorocznej edycji zasiądą: Andrzej Pałka – dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śl., wokalistka Sandra Czuraj oraz dziennikarka Radia 90 i konferansjerka Monika Sokołowska. Muzycznie całość imprezy poprowadzi znany wodzirej Paweł Korduła.

Na scenie zaprezentują się między innymi uczestnicy z Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śl., Chorzowa, Żor i Tychów.

Popis tanecznych umiejętności dają także tancerze grupy Dżepetto Squad, działającej w Rydułtowskim Centrum Kultury "Feniks".

Do zabawy będzie zachęcał polski zespół Long&Junior, wykonujący muzykę z pogranicza disco polo i dance.

Wydarzeniu patronują Nowiny Wodzisławskie oraz portal Nowiny.pl, gdzie znajdziecie obszerną festiwalową relację.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].